Jaký mohu, jako nezávislá kosmetická poradkyně očekávat budoucí výdělek?
Možnost výdělku v MK je neomezená; nicméně není možné garantovat základní výši výdělku. Částka, kterou si můžete vydělat jako nez. kosmetická poradkyně závisí na mnoha faktorech včetně vašich osobních cílů a množství času a úsilí, které jste se rozhodla do podnikání investovat. Množství poradkyň zajišťuje svůj obchod na základě částečného úvazku se záměrem dosáhnout finančních cílů v krátkém časovém horizontu – za účelem zajistit členům rodiny dárek, rodinnou dovolenou, dětem školní oblečení nebo výuku. Některé z poradkyň se však rozhodly vybudovat vlastní Mary Kay podnikání, vzdaly se dosavadní práce a věnují se podnikání s Mary Kay na plný úvazek. Částka, jakou si vyděláte, je čistě na vás. Jak by řekla Mary Kay Ash: “Nastave si své cíle a sledujte je, dokud jich nedosáhnete. Nejprve v ně musíte věřit, teprve pak je uvidíte. Můžete dosáhnout všeho, co si vaše mysl dokáže představit!”
Které z prodejních a marketingových přístupů mi pomohou být úspěšná?
Mary Kay dává jasně najevo, že nemá ráda ctižádostivé, agresivní prodejce. Zatímco houževnatost a vytrvalost jsou jistě důležitými vlastnostmi pro úspěch v kterémkoliv podnikání orientovaném na přímý prodej. Zjistili jsme, že nejúspěšnější nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay pojala prodej a sdílení příležitosti v duchu Zlatého pravidla spolu s vlastním dobrým úsudkem a milou povahou. Neustále připomínáme, že je třeba vžívat se při obchodních jednáních a rozhodováních do druhé osoby, se kterou byste měla jednat a vážit si ji tak, jak chcete aby s vámi jednala a vážila si vás ona. Mary Kay často říkávala: “Máte moc přesvědčovat a na každého, s kým se potkáte, udělat dojem svým jednáním, proto učiňte Zlaté pravidlo svým životním krédem!”
Příležitost s Mary Kay: Díky čemu vděčí takovému úspěchu?
Nezávislé kosmetické poradkyně mluví o tom, že žijí jako ve snu. Ptáte se, jak se tam také dostat? Možná už jste zaslechli, jak se baví o flexibilitě v podnikání Mary Kay a jak jim právě podnikání s Mary Kay umožnilo kvalitně trávit čas s jejich rodinami. S časem nakládají, jak samy uznají za vhodné. Rozjetá kariéra a peněžní výdělky jim dovolují vzdát se dosavadní práce. Jak je možné toho všeho dosáhnout? Pozor: Tyto ženy pracovaly velmi tvrdě, aby se dostaly tam, kde jsou dnes. Jednoduše jde o větší flexibilitu, která vytváří v Mary Kay daleko lepší příležitosti ve srovnání s typickým zaměstnáním v běžném podniku.

Mary Kay Ash byla známá jako jedna z nejtvrději pracujících lidí, které jste kdy mohli potkat. Jako zakladatelka něčeho, co sama nazývala “Pětihodinový klub”, nezačínala svůj den později než v pět ráno. Obětovala hodinu nebo dvě spánku, aby nastartovala svůj den. Mnoho nezávislých kosmetických poradkyň jde stejnou cestou a připojuje se k “Pětihodinovému klubu”, snadno tak ráno zvládnou vše potřebné dříve, než vypraví své děti do školy. Na druhou stranu, spánek pro vás může být příliš drahocenný a raději směřujete většinu svých povinností do té druhé poloviny dne. Nebo byste si radši rozvrhla schůzky podle aktivit svých dětí a pořádala kosmetická proadenství, zatímco jsou ve škole. Nebo snad upřednostňujete práci o víkendech? Možnosti v podnikání s Mary Kay jsou neomezené!

Jako nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay jste svým vlastním pánem, každý den si sama rozhodnete, kdy začnete pracovat a kdy skončíte. Sama si plánujete svůj rozvrh a tempo, jakým se budete krůček po krůčku šplhat k úspěchu. Jestli jsou vaše cíle pouhým doplňkem k vašemu současnému s vaším povolání na plný úvazek, množství hodin věnovaných práci Mary Kay bude pravděpodobně poměrně malé. Na druhou stranu, jestliže si vyberete a přehodnotíte vaše cíle s tím, že upřednostníte Mary Kay, budete věnovat práci daleko vice času, abyste těchto cílů dosáhla.

Jde o to, že si sama vybíráte svůj osud. Vy si stanovujete správný poměr mezi rodinou a kariérou.

 
„Někdo jednou pronesl, ´práce v Mary Kay je nejlépe placenou těžkou prací na světě.´ Věřím, že my všichni máme materiální potřeby a požadavky, tak si sami určeme, jak nám podnikání v Mary Kay pomůže tyto potřeby zajistit a uspokojit!“ - Mary Kay Ash
Kolik zásob potřebuji jako nová nez. kosmetická poradkyně nakoupit?
Právě jste si zakoupila svůj startovací kufřík a zajímalo by vás, kolik zásob byste měla pro začátek objednat?  Za prvé, je třeba vědět, že nakupování zásob je individuální
a záleží na okolnostech – a rozhodně to není podmínka k tomu, abyste mohla začít podnikat s Mary Kay. Mějte na paměti, že je na vás samé, kolik úsilí do podnikání s Mary Kay věnujete a pak, vzhledem k vaší situaci, kolik je třeba investovat do zásob přípravků, které podpoří vaše plánované aktivity.
 
Možná přemýšlíte o důvodech, které vedly Mary Kay Ash k přesvědčení, že udržování určité velikosti zásob je výhodou. Mary Kay si vždy zakládala na bezchybném zákaznickém servisu, který mohla okamžitě poskytnout svým zákazníkům, kteří žádali její kosmetické přípravky péče o pleť. Věděla, že tak vybuduje silnou zákaznickou základnu věrných zákazníků. Také věřila, že udržování stálého určitého množství zásob podpoří nezávislé kosmetické poradkyně k větší motivaci a zapálení do podnikání s Mary Kay.
 
Můžete si být jistá, že v publikovaných materiálech, které vám jsou dostupné, můžete najít tipy, které vám pomohou úspěšně prodat všechny vaše přípravky, které jste si nakoupila do zásoby. Také máte příležitost zeptat se jiných nezávislých kosmetických poradkyň, stejně tak i vaše nezávislá Sales Director na typy a rady ohledně podnikání
s Mary Kay. Někdy stačí pouze změnit náhled na věc k tomu, abyste si vytvořila účinné strategie pro rozvoj vašeho podnikání.
 
A jestli zjistíte, že obchodování s kosmetikopodnikání s Mary Kay není nic pro vás, můžete být klidná, společnost od vás vykoupí nepoužité přípravky (ze sekce 1) v hodnotě 90 procent původních nákladů za předpokladu, že zboží bylo zakoupeno od společnosti maximálně před rokem (podrobnější informace o odkupu přípravků poskytne zákaznický servis).  

Jak často Mary Kay představuje nové přípravky? Ovlivňuje to nějak nezávislé kosmetické poradkyně?
Mary Kay neustále sleduje nejnovější trendy, aby svou nabídku přípravků mohla vylepšovat a udržovala si tak konkurenceschopnost na trhu. Na inovacemi řízeném trhu je zásadní udržet si konkurenceschopnost prostřednictvím nových přípravků. Limitované edice dekorativní kosmetiky jsou uváděny periodicky ve snaze reagovat na trendy aktuální sezóny. Naše základní produktové řady jsou aktualizovány každých 3-5 let s cílem zavést poslední inovace a objevy v oblasti péče o pleť. Ačkoli tak nečiníme úplně často, příležitostně aktualizujeme naše balíčky s cílem zajistit odpovídající aktuálnost.  Nezapomínejte, že se ocitáme v rychle se měnícím kosmetickém oboru. Stejně jako v automobilovém průmyslu, módě, spotřební elektronice, je i v kosmetickém průmyslu novinka to, co útočí a láká zákazníka ke značce.

Základem konkurenceschopnosti na našem trhu jsou inovace. Zatímco změny, které přichází s časem a nejsou mnohdy příjemné, inovace našich přípravků ukazují ochotu jak naší společnosti, tak i nezávislých kosmetických poradkyň nabízet přípravky, které odpovídají potřebám zákazníkům.
Co je pyramidové schéma?
Pyramidová schémata jsou ilegální operace, při nichž výplata za aktivitu účastníka pramení zejména z nabírání nových členů, ne z prodeje legitimních přípravků nebo služeb. V pyramidovém schématu je typické, že společnost vybavení zpět nevykupuje.

Společnosti provozující takovéto podvody nemají oprávnění být členy Asociace přímého prodeje („DSA“). Mary Kay a DSA důrazně podporují účinnou legislativu a dodržování nařízení proti pyramidovému schématu. Mnohé státy přijaly účinné zákony proti pyramidovému schématu.

Každému, kdo zvažuje zkusit využít příležitost v oboru přímého prodeje, doporučujeme, aby si zjistil, zda společnost, o kterou se zajímá, je členem DSA, jejímž je Mary Kay dlouholetým členem. Členské společnosti se zavazují dodržovat a prosazovat přísný Etický kodex DSA. Kromě dalších věcí je v Etickém kodexu DSA uveden požadavek, aby každá členská společnost zpětně odkupovala produkty od svých zástupců za 90 procent původní čisté prodejní ceny. To je hlavní rozdíl, díky němuž soudní úředníci snadno rozpoznají legitimní společnost zabývající se přímým prodejem.
Je Mary Kay pyramidové schéma?
V žádném případě ne. Pyramidová schémata nejsou legální. Následující body ohledně marketingového plánu Mary Kay jsou pro její odlišení od ilegálních pyramidových schémat obzvláště důležité:

 • Existuje jeden velkoobchodní prodej (společnost nezávislé kosmetické poradkyni) a jeden maloobchodní prodej (od nezávislé kosmetické poradkyně zákaznici) přípravků Mary Kay®. Mezi společností a spotřebitelem nejsou několikeří velkoobchodní prodejci, přes něž přípravky prostřednictvím různých slev projdou. A tak si všichni, jak nezávislá kosmetická poradkyně, tak nezávislá Sales Director, (Sales Director týmu nezávislých kosmetických poradkyň) kupuje veškeré kosmetické přípravky přímo od společnosti za tu samou velkoobchodní cenu, za kterou se pak přípravky prodávají zákaznicím. Nakoupit se stejnou slevou mají všichni, bez ohledu na jejich status na kariérní cestě nezávislé kosmetické poradkyně.
 • Každá žena, která byla vybrána jako nezávislá kosmetická poradkyně, byla vybrána k prodeji přípravků za maloobchodní cenu. Nezávislé kosmetické poradkyně nenabírají ostatní lidi, aby od nich kupovali přípravky. Všechny nezávislé kosmetické poradkyně jsou si tudíž vědomy, že veškeré přípravky, které zakoupí, jsou určeny k maloobchodnímu prodeji koncovým zákazníkům (nebo je lze vrátit k odkoupení společností).
 • Každá nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay začíná jako nezávislá kosmetická poradkyně zakoupením Startovacího kufříku. Na zakoupený Startovací kufřík se žádná kompenzace nevztahuje. Přípravky a prodejní nástroje obsažené ve Startovacím kufříku slouží k tomu, aby začínající nezávislou kosmetickou poradkyni seznámila s tím, jak má své podnikání budovat. Není vyžadována žádná „investice“, stejně jako si nelze koupit žádný status ani zakoupením určitého množství přípravků od společnosti ani od kohokoliv jiného. Neexistují tedy žádné „úrovně prodeje“, „pozice“, „dodavatelství“ ani „koncese“ Společnosti ani žádné z nezávislých kosmetických poradkyň.
 • Povýšení z nezávislé kosmetické poradkyně na nezávislou Sales Director nezahrnuje žádné platby ani poplatky, slevy, prémiové ani skryté slevy jakéhokoliv druhu vůči společnosti ani komukoliv jinému. Povýšení, ke kterému dochází volbou nezávislé kosmetické poradkyně, je založeno striktně na úsilí a schopnosti jedince.
 • Jakákoliv nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay, která ukončí svůj smluvní vztah se společností, může neprodané přípravky v původním a nepoužitém stavu vrátit, a tyto společnost odkoupí zpět na základě Smlouvy nezávislé kosmetické poradkyně za 90 procent jejich původní čisté prodejní ceny.
 • Společnost vyplácí veškeré finanční ocenění přímo nezávislým kosmetickým poradkyním a nezávislým Sales Directors. A tyto finanční ocenění jsou vypláceny na základě měsíčních prodejů a zaznamenány do počítače spolu se záznamem o vyplacení odměny. Celá marketingová struktura je založena na záměru rozvíjet maloobchodní prodej koncovým zákazníkům. Odměny vyplacené za přípravky, které nezávislá kosmetická poradkyně ukončující Smlouvu nezávislé kosmetické poradkyně určila ke zpětnému odkoupení společností, na základě předchozího budu (tj. přípravky neprodané při maloobchodním prodeji), jsou navráceny příjemci odměny.
Co je to přímý prodej?
Jedná se o způsob, jak přípravky nebo služby prodávat zákazníkům přímo, mimo maloobchodní síť. Podnikání prostřednictvím přímého prodeje vám umožňuje být v kontaktu se zákazníky stylem jeden na jednoho, ve skupinách, prostřednictvím online prodeje, prostřednictvím katalogu nebo po telefonu. Lidé v oboru přímého prodeje jsou často známí jako nezávislí poradci, distributoři nebo zástupci.
Je přímý prodej i pro mě?
Příležitost přímého prodeje je uskutečnitelná pro lidi jakéhokoliv věku, pohlaví a množství příjmu. Obzvláště dobrou příležitostí je pro ženy, které chtějí mít ve svém životě více flexibility a kontroly a které:

 • Mají podnikatelského ducha.
 • Rády pracují s lidmi.
 • Touží po méně strukturovaném pracovním prostředí.
 • Se těší, že obohatí svůj příjem, aniž by musely rozsáhle investovat.
 • Chtějí příležitost mít neomezený příjem.
Kolik lidí si přímým prodejem vydělává?
Studie Asociace přímého prodeje (DSA) ukazuje, že více než polovina prodejců přímého prodeje hlásí, že jejich čistý příjem z přímého prodeje, po odečtení daní a nákladů, je kladný.
Přímí prodejci hlásí pozitivní zkušenost s přímým prodejem také v jiných ohledech:

 • 80 procent lidí zabývajících se přímým prodejem tvrdí, že přímý prodej plní nebo převyšuje jejich očekávání jakožto dobrého způsobu, jak obohatit svůj příjem nebo jako způsobu, jak pro sebe vydělat nějaké peníze navíc.
 • 91 procent lidí zabývajících se přímým prodejem tvrdí, že přímý prodej plní nebo převyšuje jejich očekávání jakožto podnikání kde platí, že čím usilovněji člověk pracuje, tím více peněz může vydělat.

Asociace přímého prodeje
Asociace přímého prodeje (DSA) je velice respektované americké obchodní sdružení firem, které vyrábějí a distribuují přípravky a služby přímo zákazníkům prostřednictvím nezávislé prodejní síly. Společnost Mary Kay je členem DSA od roku 1970.
Existuje Etický kodex přímého prodeje?
Etický kodex je základním kamenem Asociace přímého prodeje ohledně etických obchodních zvyklostí a služeb zákazníkům. Zajišťuje, aby prohlášení členských společností byla čestná a otevřená. Každý člen Asociace přímého prodeje souhlasí, že podmínkou jeho přijetí a setrvání je řídit se standardy a postupy kodexu. Kodex nezávislým prodejcům a spotřebitelům zaručuje, že jedná se společností, která poskytování kvality a služeb na nejvyšší úrovni myslí vážně.

Asociace přímého prodeje v roce 2009 uznala Mary Kay jako účastníka „Komunikační iniciativy etického kodexu DSA“ za její snahu propagovat Etický kodex.

Etický kodex přímého prodeje si můžete prohlédnout na stránkách Asociace přímého prodeje http://www.osobniprodej.cz/
Co je Světová federace asociací přímého prodeje (WFDSA),                                                                    její Kodexy řízení a Nařízení ohledně používání internetu?
Světová federace asociací přímého prodeje usiluje o nejvyšší úroveň etického vedení na globálním trhu, podporuje její prosazování partnerstvím s vládou, vedoucími osobnostmi z řad spotřebitelů a akademiků a posiluje řízení národní a regionální Asociace přímého prodeje (DSA). Ve snaze propagovat nejvyšší možné etické standardy po celém světě WFSDA vytvořila Světový kodex řízení pro přímý prodej. Každá národní DSA přísahá, že bude po každém členovi vyžadovat dodržování Světového kodexu jako minimálního standardu etického kodexu. Národní DSA mohou za standard přijmout také Světový kodex. (více informací najdete na http://www.wfdsa.org/)

Jako doplněk Kodexu DSA byla Internetovou radou DSA vytvořena Nařízení ohledně používání internetu. Nařízení jsou dobrovolná a podporují řádné, zodpovědné a profesionální používání veškeré elektronické komunikace pro obchodní účely. V Mary Kay jsme oddáni vedení podnikání s maximální poctivostí. Zaměstnance, nezávislé kosmetické poradkyně a zákaznice podporujeme v tom, aby se seznámili a byli ve spojení s Mary Kay s DSA, jejím Kodexem a dobrovolnými Nařízeními ohledně používání internetu, hrdí. Jestliže máte ohledně své zkušenosti s Mary Kay nebo nezávislou kosmetickou poradkyní dotaz nebo problém, kontaktujte nás na telefonním čísle 296 114 177 nebo nám pošlete e-mail na marketing.cz@mkcorp.com.
Kde se mohu o Asociaci přímého prodeje dozvědět a informací?
Ohledně dalších informací o Asociaci přímého prodeje navštivte internetové stránky Asociace přímého prodeje http://www.osobniprodej.cz/

Spojte se se svou nezávislou kosmetickou poradkyní ještě dnes!

Líbila by se vám taková práce?

 • Určujete si pracovní dobu.
 • Jste sama svým šéfem.
 • Využíváte svůj přirozený talent a nadšení.
Najděte si svou nez. kosmetickou poradkyni

I vy můžete milovat svou práci.

V práci po vás mohou požadovat, abyste se přizpůsobila.
Při podnikáni s Mary Kay, se vaše práce bude přizpůsobovat vám.

Začněte se svým podnikáním již dnes!