O podnikání s Mary Kay
Jaký mohu, jako nezávislá kosmetická poradkyně očekávat budoucí výdělek?

Možnost výdělku v MK je neomezená; nicméně není možné garantovat základní výši výdělku. Částka, kterou si můžete vydělat jako nez. kosmetická poradkyně závisí na mnoha faktorech včetně vašich osobních cílů a množství času a úsilí, které jste se rozhodla do podnikání investovat. Množství poradkyň zajišťuje svůj obchod na základě částečného úvazku se záměrem dosáhnout finančních cílů v krátkém časovém horizontu – za účelem zajistit členům rodiny dárek, rodinnou dovolenou, dětem školní oblečení nebo výuku. Některé z poradkyň se však rozhodly vybudovat vlastní Mary Kay podnikání, vzdaly se dosavadní práce a věnují se podnikání s Mary Kay na plný úvazek. Částka, jakou si vyděláte, je čistě na vás. Jak by řekla Mary Kay Ash: “Nastave si své cíle a sledujte je, dokud jich nedosáhnete. Nejprve v ně musíte věřit, teprve pak je uvidíte. Můžete dosáhnout všeho, co si vaše mysl dokáže představit!”

Které z prodejních a marketingových přístupů mi pomohou být úspěšná?

Mary Kay dává jasně najevo, že nemá ráda ctižádostivé, agresivní prodejce. Zatímco houževnatost a vytrvalost jsou jistě důležitými vlastnostmi pro úspěch v kterémkoliv podnikání orientovaném na přímý prodej. Zjistili jsme, že nejúspěšnější nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay pojala prodej a sdílení příležitosti v duchu Zlatého pravidla spolu s vlastním dobrým úsudkem a milou povahou. Neustále připomínáme, že je třeba vžívat se při obchodních jednáních a rozhodováních do druhé osoby, se kterou byste měla jednat a vážit si ji tak, jak chcete aby s vámi jednala a vážila si vás ona. Mary Kay často říkávala: “Máte moc přesvědčovat a na každého, s kým se potkáte, udělat dojem svým jednáním, proto učiňte Zlaté pravidlo svým životním krédem!”

Příležitost s Mary Kay: Díky čemu vděčí takovému úspěchu?

Nezávislé kosmetické poradkyně mluví o tom, že žijí jako ve snu. Ptáte se, jak se tam také dostat? Možná už jste zaslechli, jak se baví o flexibilitě v podnikání Mary Kay a jak jim právě podnikání s Mary Kay umožnilo kvalitně trávit čas s jejich rodinami. S časem nakládají, jak samy uznají za vhodné. Rozjetá kariéra a peněžní výdělky jim dovolují vzdát se dosavadní práce. Jak je možné toho všeho dosáhnout? Pozor: Tyto ženy pracovaly velmi tvrdě, aby se dostaly tam, kde jsou dnes. Jednoduše jde o větší flexibilitu, která vytváří v Mary Kay daleko lepší příležitosti ve srovnání s typickým zaměstnáním v běžném podniku.

Mary Kay Ash byla známá jako jedna z nejtvrději pracujících lidí, které jste kdy mohli potkat. Jako zakladatelka něčeho, co sama nazývala “Pětihodinový klub”, nezačínala svůj den později než v pět ráno. Obětovala hodinu nebo dvě spánku, aby nastartovala svůj den. Mnoho nezávislých kosmetických poradkyň jde stejnou cestou a připojuje se k “Pětihodinovému klubu”, snadno tak ráno zvládnou vše potřebné dříve, než vypraví své děti do školy. Na druhou stranu, spánek pro vás může být příliš drahocenný a raději směřujete většinu svých povinností do té druhé poloviny dne. Nebo byste si radši rozvrhla schůzky podle aktivit svých dětí a pořádala kosmetická proadenství, zatímco jsou ve škole. Nebo snad upřednostňujete práci o víkendech? Možnosti v podnikání s Mary Kay jsou neomezené!

Jako nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay jste svým vlastním pánem, každý den si sama rozhodnete, kdy začnete pracovat a kdy skončíte. Sama si plánujete svůj rozvrh a tempo, jakým se budete krůček po krůčku šplhat k úspěchu. Jestli jsou vaše cíle pouhým doplňkem k vašemu současnému s vaším povolání na plný úvazek, množství hodin věnovaných práci Mary Kay bude pravděpodobně poměrně malé. Na druhou stranu, jestliže si vyberete a přehodnotíte vaše cíle s tím, že upřednostníte Mary Kay, budete věnovat práci daleko vice času, abyste těchto cílů dosáhla.

Jde o to, že si sama vybíráte svůj osud. Vy si stanovujete správný poměr mezi rodinou a kariérou.

 
„Někdo jednou pronesl, ´práce v Mary Kay je nejlépe placenou těžkou prací na světě.´ Věřím, že my všichni máme materiální potřeby a požadavky, tak si sami určeme, jak nám podnikání v Mary Kay pomůže tyto potřeby zajistit a uspokojit!“ - Mary Kay Ash

Kolik zásob potřebuji jako nová nez. kosmetická poradkyně nakoupit?

Právě jste si zakoupila svůj startovací kufřík a zajímalo by vás, kolik zásob byste měla pro začátek objednat?  Za prvé, je třeba vědět, že nakupování zásob je individuální
a záleží na okolnostech – a rozhodně to není podmínka k tomu, abyste mohla začít podnikat s Mary Kay. Mějte na paměti, že je na vás samé, kolik úsilí do podnikání s Mary Kay věnujete a pak, vzhledem k vaší situaci, kolik je třeba investovat do zásob přípravků, které podpoří vaše plánované aktivity.
 
Možná přemýšlíte o důvodech, které vedly Mary Kay Ash k přesvědčení, že udržování určité velikosti zásob je výhodou. Mary Kay si vždy zakládala na bezchybném zákaznickém servisu, který mohla okamžitě poskytnout svým zákazníkům, kteří žádali její kosmetické přípravky péče o pleť. Věděla, že tak vybuduje silnou zákaznickou základnu věrných zákazníků. Také věřila, že udržování stálého určitého množství zásob podpoří nezávislé kosmetické poradkyně k větší motivaci a zapálení do podnikání s Mary Kay.
 
Můžete si být jistá, že v publikovaných materiálech, které vám jsou dostupné, můžete najít tipy, které vám pomohou úspěšně prodat všechny vaše přípravky, které jste si nakoupila do zásoby. Také máte příležitost zeptat se jiných nezávislých kosmetických poradkyň, stejně tak i vaše nezávislá Sales Director na typy a rady ohledně podnikání
s Mary Kay. Někdy stačí pouze změnit náhled na věc k tomu, abyste si vytvořila účinné strategie pro rozvoj vašeho podnikání.
 
A jestli zjistíte, že obchodování s kosmetikopodnikání s Mary Kay není nic pro vás, můžete být klidná, společnost od vás vykoupí nepoužité přípravky (ze sekce 1) v hodnotě 90 procent původních nákladů za předpokladu, že zboží bylo zakoupeno od společnosti maximálně před rokem (podrobnější informace o odkupu přípravků poskytne zákaznický servis).  

O přípravcích Mary Kay®
Jak často Mary Kay přestavuje nové přípravky?

Mary Kay neustále sleduje nejnovější trendy, aby svou nabídku přípravků mohla vylepšovat a udržovala si tak konkurenceschopnost na trhu. Na inovacemi řízeném trhu je zásadní udržet si konkurenceschopnost prostřednictvím nových přípravků. Limitované edice dekorativní kosmetiky jsou uváděny periodicky ve snaze reagovat na trendy aktuální sezóny. Naše základní produktové řady jsou aktualizovány každých 3-5 let s cílem zavést poslední inovace a objevy v oblasti péče o pleť. Ačkoli tak nečiníme úplně často, příležitostně aktualizujeme naše balíčky s cílem zajistit odpovídající aktuálnost.  Nezapomínejte, že se ocitáme v rychle se měnícím kosmetickém oboru. Stejně jako v automobilovém průmyslu, módě, spotřební elektronice, je i v kosmetickém průmyslu novinka to, co útočí a láká zákazníka ke značce.

Základem konkurenceschopnosti na našem trhu jsou inovace. Zatímco změny, které přichází s časem a nejsou mnohdy příjemné, inovace našich přípravků ukazují ochotu jak naší společnosti, tak i nezávislých kosmetických poradkyň nabízet přípravky, které odpovídají potřebám zákazníkům.

O Přímém prodeji
Co je to přímý prodej?

Jedná se o způsob, jak přípravky nebo služby prodávat zákazníkům přímo, mimo maloobchodní síť. Podnikání prostřednictvím přímého prodeje vám umožňuje být v kontaktu se zákazníky stylem jeden na jednoho, ve skupinách, prostřednictvím online prodeje, prostřednictvím katalogu nebo po telefonu. Lidé v oboru přímého prodeje jsou často známí jako nezávislí poradci, distributoři nebo zástupci.

Je přímý prodej i pro mě?

Příležitost přímého prodeje je uskutečnitelná pro lidi jakéhokoliv věku, pohlaví a množství příjmu. Obzvláště dobrou příležitostí je pro ženy, které chtějí mít ve svém životě více flexibility a kontroly a které:

  • Mají podnikatelského ducha
  • Rády pracují s lidmi..
  • Touží po méně strukturovaném pracovním prostředí.
  • Se těší, že obohatí svůj příjem, aniž by musely rozsáhle investovat.
  • Chtějí příležitost mít neomezený příjem.
Co je Světová federace asociací přímeho prodeje (WFDSA), její Kodexy řízení a Nařízení ohledně používání internetu?

Světová federace asociací přímého prodeje usiluje o nejvyšší úroveň etického vedení na globálním trhu, podporuje její prosazování partnerstvím s vládou, vedoucími osobnostmi z řad spotřebitelů a akademiků a posiluje řízení národní a regionální Asociace přímého prodeje (DSA). Ve snaze propagovat nejvyšší možné etické standardy po celém světě WFSDA vytvořila Světový kodex řízení pro přímý prodej. Každá národní DSA přísahá, že bude po každém členovi vyžadovat dodržování Světového kodexu jako minimálního standardu etického kodexu. Národní DSA mohou za standard přijmout také Světový kodex. (více informací najdete na http://www.wfdsa.org/)

Jako doplněk Kodexu DSA byla Internetovou radou DSA vytvořena Nařízení ohledně používání internetu. Nařízení jsou dobrovolná a podporují řádné, zodpovědné a profesionální používání veškeré elektronické komunikace pro obchodní účely. V Mary Kay jsme oddáni vedení podnikání s maximální poctivostí. Zaměstnance, nezávislé kosmetické poradkyně a zákaznice podporujeme v tom, aby se seznámili a byli ve spojení s Mary Kay s DSA, jejím Kodexem a dobrovolnými Nařízeními ohledně používání internetu, hrdí. Jestliže máte ohledně své zkušenosti s Mary Kay nebo nezávislou kosmetickou poradkyní dotaz nebo problém, kontaktujte nás na telefonním čísle 296 114 177 nebo nám pošlete e-mail na marketing.cz@mkcorp.com.

Existuje Etický kodex přímého prodeje?

Etický kodex je základním kamenem Asociace přímého prodeje ohledně etických obchodních zvyklostí a služeb zákazníkům. Zajišťuje, aby prohlášení členských společností byla čestná a otevřená. Každý člen Asociace přímého prodeje souhlasí, že podmínkou jeho přijetí a setrvání je řídit se standardy a postupy kodexu. Kodex nezávislým prodejcům a spotřebitelům zaručuje, že jedná se společností, která poskytování kvality a služeb na nejvyšší úrovni myslí vážně.

Asociace přímého prodeje v roce 2009 uznala Mary Kay jako účastníka „Komunikační iniciativy etického kodexu DSA“ za její snahu propagovat Etický kodex.

Etický kodex přímého prodeje si můžete prohlédnout na stránkách Asociace přímého prodeje http://www.osobniprodej.cz/

Spojte se se svou nezávislou kosmetickou poradkyní ještě dnes!

Máte otázky?

Kontaktujte svou nezávislou kosmetickou poradkyni, která vám odpoví na všechny dotazy.
Najděte svou nezávisiou kosmetickou poradkyni

Přípravky, které chcete, služby, které si zasloužíte

  • Nakupujte exkluzivně prostřednictvím nezávislých kosmetických poradkyň Mary Kay 
  • Zažijte osobní služby a doporučení na míru
  • Dosáhněte toho nejkrásnějšího vzhledu díky radám od své nezávislé kosmetické poradkyně
Najděte si svou nez. kosmetickou poradkyni