Jak správně hydratovat pleť?

Možná vám hlavou probíhá otázka, proč je vlastně důležité hydratovat pleť a jak na to. V jednotlivých vrstvách pokožky se nachází různé množství vody. Celkově hovoříme o 20 %. To znamená, že 20 % vody v lidském těle se nachází v pokožce!  Navíc základní funkcí kůže je ochrana organismu od vnějšího světa a jeho škodlivých vlivů jako je například elektromagnetické či ultrafialové záření, ale i různé bakterie, viry, proto bychom měli dbát na to, aby naše kůže byla v dobré kondici a věnovat ji opravdu důkladnou péči. Samozřejmě existuje vícero faktorů, které ovlivňují stav naší pokožky a spolu vzájemně souvisí. Patří sem zdravý životní styl, psychická rovnováha, dědičnost a pak je to i správná péče a pravidelná hydratace.

Jak poznáme, že je pokožka nedostatečně hydratovaná?

Věřím, že to každá moc dobře známe. Například to můžeme krásně pozorovat při cestě letadlem, kde běží klimatizace na plné obrátky a je zde velmi suchý vzduch. Pleť je jako by bez života, málo pružná a povadlá. V případě dlouhodobější dehydratace pleti, kdy obsah vody v nejsvrchnější vrstvě pokožky klesne pod 10 %, začíná ztrácet svoji integritu. V tomto okamžiku již můžeme na své pleti pociťovat nepříjemné napětí, svědění, štípání. Pokožka ztrácí vlhkost, pružnost, stává se suchou, popraskanou a náchylnou k tvorbě vrásek. Jakmile je povrch pokožky narušen, je daleko více propustný pro různé škodliviny a infekce, ztrácí tak svoji ochrannou funkci. Věřím, že už všichni chápeme, proč je potřeba pokožku hydratovat a teď tedy, jak na to?

Jak správně hydratovat pleť?

Existují 2 hlavní způsoby a to hydratace pleti zevnitř a zvenčí. Oba jsou neméně důležité a jeden bez druhého nám krásnou pleť nevykouzlí. První způsob hydratace pleti zevnitř spočívá ve správné výživě a dostatečném příjmu tekutin. Ideální je pramenitá voda nebo bylinné a ovocné čaje. Pozor na to, abychom nepili pouze, když máme žízeň. V tomto okamžiku je již pokožka dehydrovaná. Dodávejme tekutiny tělu v předstihu a pravidelně, aby stav žízně vůbec nenastal.

Kromě dostatečného příjmu tekutin je alfou a omegou krásné pleti kvalitní hydratace dodávaná zvenčí formou hydratačním krémů, masek či tonik. Ideální je používat celou sadu od jedné značky, kdy jednotlivé kroky péče na sebe navazují a účinky se násobí. Vzhledem k tomu, že pleť není schopná přijímat vodu zvenčí, měl by správně hydratační přípravek dodat pleti vláhu, vláčnost a hebkost, měl by předcházet tvorbě vrásek a udržovat hydrataci v pokožce, aby zabránil vysušování pleti vlivem stárnutí či okolního prostředí. Navíc při pravidelném používání hydratačním přípravků se urychluje výměna zrohovatělých buněk v povrchových vrstvách kůže a pleť je pak hladší a zářivější.

Hydrataci pokožky bychom měli věnovat zvýšenou pozornost během celého roku. Nezáleží na tom, zda je zima a mráz, nebo léto a pleť je vystavena nadměrnému slunění, chlorované vodě, moři a klimatizaci. Hydratujme tedy pravidelně a se správnou péčí. A jestli cítíte, že vaše pleť by si zasloužila intenzivní dávku hydratace, podívejte se na naši nabídku hydratačních přípravků nebo kontaktujte svoji nezávislou kosmetickou poradkyni.