Získáno z přírody, vyrobeno pro vás.Představujeme Mary Kay Naturally™, naši první řadu přírodní certifikované péče o pleť. 

Příroda je plná zázraků, které jsou prospěšné pro pleť. Právě to bylo inspirací pro naši novou kolekci péče o pleť, 
Mary Kay Naturally™, jejíž součástí jsou ingredience získávané z přírody, přetvořené do vzrušujících produktů. 
Efektivní, multifunkční produkty jsou tím pravým krokem pro vaši každodenní péči o pleť, a současně šetrné složení je vhodné pro citlivou pleť. Přivítejte nové, přírodní řešení pro skvěle vypadající a zdravou pleť. 

Jak definujeme přírodně získávané ingredience 

Jak definujeme přírodně získávané ingredience 

Přírodní kosmetika není regulována žádnou vládní vyhláškou, společnost Mary Kay tedy definuje svou řadu Mary Kay Naturally™ poměrem nejméně 90 % složení z ingrediencí, které jsou získány z přírodních zdrojů. Tento poměr je nastaven v souladu se standardy nezávislé třetí strany — v současnosti se jedná o standardy společnosti COSMOS. Přírodní zdroje zahrnují vodu, rostliny, minerály, ingredience minerálního původu a jiné zemědělské produkty. Všechny zbývající ingredience jsou použity za účelem lepšího spojení přípravků a efektivní doby spotřeby. Na zadním obale každého výrobku je k dispozici celé složení a přesný poměr přírodně získaných přísad. Všechny Mary Kay Naturally™ produkty navíc obsahují 0 % parabenů, syntetických přísad a SLS/SLES. Některé z produktů mohou být vytvořeny bez dalších vybraných přísad. Více o standardech společnosti COSMOS se dozvíte zde https://www.cosmos-standard.org/about-the-cosmos-standard/

Přírodně získávané ingredience

Zjemňující olej ze sladkých mandlí, antioxidační voda z chrpových květů, zvlhčující kandelilový vosk… to jsou jen některé z mnoha přírodně získaných přísad, které řada Mary Kay Naturally™ využívá ke zjemnění, osvěžení a čištění. Co naopak v našich výrobcích této řady nenajdete, jsou: parabeny, ftaláty, syntetické vůně, umělá barviva a sulfáty SLS/SLES. Naším nejnovějším závazkem je dát co nejvíce ženám šanci zamilovat si naše produkty. 


Certifikováno pro důvěru

Chceme, abyste cítili k našim pleť milujícím ingrediencím důvěru, proto je každý produkt řady Mary Kay Naturally™ certifikován nezávislou třetí stranou. Pro naši základní kolekci jsme oslovili společnost COSMOS Natural certifikovanou ECOCERT, která hodnotí vše, od zdrojů a zpracování ingrediencí až po vyrobení a balení produktu. Více informací o standardu společnosti COSMOS naleznete na https://www.cosmos-standard.org/about-the-cosmos-standard/

 

 


Víceúčelové formy

Od hydratace po peeling, každý produkt Mary Kay Naturally™ zanechává pleti zdravý vzhled a šetrné složení navíc vyhovuje citlivé pokožce. Používejte každý produkt zvlášť, nebo je kombinujte a zažijte pravý kosmetický zážitek. 

Přirozeně krásná pleť každý denZde se dozvíte, kdy a jak používat řadu péče o pleť Mary Kay Naturally™

      

  • Mary Kay Naturally™      Čisticí krém 
  • Mary Kay Naturally™  Pudrový peeling 
  • Mary Kay Naturally™   Výživný olej 
  • Mary Kay Naturally™ Hydratační balzám 

Voda z chrpových květů (Centaurea cyanus)

Voda z chrpových květů (Centaurea cyanus) má bohatou historii ve využití ke zklidnění
a zjemnění stavu pokožky. Je to původní evropská rostlina, která obsahuje flavonoidové antioxidanty napomáhající boji proti uvolňování volných radikálů. 

Glycerin

Pokožku vyplňující glycerin je dobře známý zvlhčovač, který na sebe váže vodu
a napomáhá tak zvýšit míru vlhkosti. Přirozeně se vyskytuje v kůži. Nenapomáhá pouze zlepšit stav pleti, ale dodává jí také hladký a jemný pocit.

Olej ze sladkých mandlí (Prunus amygdalus dulcis) 

Přírodní zvláčňující olej ze sladkých mandlí se získává z mandlových semen (Prunus amygdalus dulcis). Je známý pro své zjemňující, zvláčňující a vyhlazující účinky na pleť. Je bohatý na nesaturované tuky a esenciální mastné kyseliny, které napomáhají hydratovat pleť a ulevit jí od suchosti. 

Vitamin E (Tocopherol)

Vitamin E (Tocopherol) je silný antioxidant, který napomáhá chránit před volnými radikály a působením okolí. I presto, že se obvykle vyskytuje v pokožce přirozeně, může ho být nedostatek z důvodu vystavení pleti okolním vlivům. Jedná se o přísadu, která je hojně využívaná v širokém spektru produktů pleťové kosmetiky.  

Jedlá soda

Roztok jedlé sody je přírodní, tradiční metoda ke zklidnění a čištění suché pokožky
a k podpoře příjemného pocitu.

Kyselina citronová 

Kyselina citronová se používá v základech kosmetických směsí jako antioxidant.
Má podobně blahodárné účinky jako exfolianty, ale je k pokožce šetrnější. 

Hydrogenovaný řepkový olej 

Hydrogenovaný řepkový olej se zpracovává do podoby drobných voskových kapek, které poskytují pokožce exfoliaci a napomáhají k obnově buněk.  

Rýžový škrob (Oryza sativa) 

Jemný bílý pudr, který je v kosmetických produktech často využíván pro své vysoce absorpční vlastnosti. 

Olivový olej (Olea europea)

Olivový olej (Olea europea) je na živiny bohatý přírodní zvláčňovač, který zklidňuje
a hydratuje pleť. Poskytuje navíc pokožce ochranu před škodlivými volnými radikály
v podobě antioxidantů.  

Sezamový olej (Sesamum indicum)

Uklidňující olej (Sesamum indicum) získávaný ze semen tropického sezamu je oblíbenou volbou pro tělovou, vlasovou, pleťovou i jinou kosmetiku. Působí jako kondicionér na pleť; napomáhá pleti výživou a hydratací. Je bohatý na vitamíny, minerály a esenciální mastné kyseliny, které v této kombinaci působí antioxidačně a pomáhají chránit a podporovat přirozenou lipidovou vrstvu pleti. 

Skvalan

Skvalan je hydrogenovaná forma skvalenu, která se ve složení stabilizuje. Skvalen
a skvalan jsou přírodní zvláčňující prostředky, které se získávají z rostlin a naše výrobky obsahují skvalan. Je to výborná hydratační látka, která napomáhá posilovat přirozenou ochrannou vrstvu pleti a redukuje její suchost. Je známý pro svou lehkou, sametovou strukturu a díky tomu se snadno vstřebává do pokožky. Ve skutečnosti se přirozeně se vyskytující oleje v pokožce zčásti skládají právě ze skvalanu, díky čemuž se tak skvěle doplňuje s vaší pletí. Napomáhá k redukci ztráty hydratace a zanechává pleť jemnou
a pružnou. 

Olej ze sladkých mandlí (Prunus amygdalus dulcis) 

Přírodní zvlhčující olej ze sladkých mandlí (Prunus amygdalus dulcis) se získává z mandlových semen. Je známý svými zjemňujícími, uklidňujícími a vyhlazujícími účinky. Je bohatý na nesaturované tuky a esenciální mastné kyseliny, které napomáhají hydrataci pleti a úlevě od její suchosti. 

Vitamin E (Tocopherol)

Vitamin E (Tocopherol) je silný antioxidant, který napomáhá chránit před volnými radikály a působením okolí. I přesto, že se obvykle vyskytuje v pokožce přirozeně, může ho být nedostatek z důvodu vystavení pleti okolním vlivům. Jedná se o přísadu, která je hojně využívaná v širokém spektru produktů pleťové kosmetiky. 

Včelí vosk

Oblíbená přísada péče o pleť a kosmetických produktů, včelí vosk, je vynikající pro podporu ochranné vrstvy pokožky. Napomáhá ji udržovat hydratovanou a zanechává pocit hebkosti. 

Kandelilový vosk

Důležitou součástí každodenní péče o pleť je hydratace. Kandelilový vosk má ochranné účinky, které napomáhají pleti bránit ztrátě hydratace. 

Karnaubský vosk (Copernicia cerifera)

Karnaubský vosk (Copernicia cerifera) má uklidňující účinky a napomáhá k pocitu jemné a hydratované pleti.
Jak definujeme přírodně získávané ingredience
Přírodní kosmetika není regulována žádnou vládní vyhláškou, společnost Mary Kay tedy definuje svou řadu Mary Kay Naturally™ poměrem nejméně 90 % obsažených ingrediencí, které jsou získány z přírodních zdrojů. Tento poměr je nastaven v souladu se standardy nezávislé třetí strany — v současnosti se jedná o standardy společnosti COSMOS. Přírodní zdroje zahrnují vodu, rostliny, minerály, ingredience minerálního původu a jiné zemědělské produkty. Všechny zbývající ingredience jsou použity za účelem lepšího spojení přípravků a efektivní doby spotřeby. Na zadním obale každého výrobku je k dispozici celé složení a přesný poměr přírodně získaných přísad. Všechny Mary Kay Naturally™ produkty obsahují 0 % parabenů, ftalátů, syntetických přísad a sulfátů SLS/SLES. Některé z produktů mohou být vytvořeny bez některých dalších vybraných přísad. Více o standardech společnosti COSMOS se dozvíte na https://www.cosmos-standard.org/about-the-cosmos-standard
Složení produktů
Víme, že je pro vás velmi důležité znát složení našich výrobků – všechny ingredience.  Nová řada Mary Kay Naturally™ obsahuje 0 % parabenů, ftalátů syntetických vůní, umělých barviv a sulfátů SLS/SLES. Čisticí krém, pudrový peeling, výživný olej a hydratační balzám obsahují až 0 % silikonů, minerálních olejů i jiných genetických upravených složek.
Certifikace nezávislou společností
Jedním z cílů certifikace je ujistit našeho zákazníka skrze uznávanou nezávislou společnost. Proto je každý jednotlivý produkt řady Mary Kay Naturally™ certifikován nezávislou společností jako přírodní, a to podle řádných standardů. Pro naši základní kolekci jsme vybrali společnost COSMOS Natural, která vlastní certifikát EcoCert. Mezi kritéria certifikace patří také respekt k přírodě a transparentnost vůči zákazníkům. Hodnoceno je vše od zdrojů a zpracování ingrediencí až po vyrobení a balení produktu. Více informací o standardu společnosti COSMOS naleznete na https://www.cosmos-standard.org/about-the-cosmos-standard
Cosmos Natural Eco Cert logo
Balení odpovědné k přírodě 
Všechna naše balení splňují zadané standardy, které zajišťují respekt k přírodě. Naše kartony jsou navíc recyklovány a vyrobeny ze 100 % již využitého materiálu a splňují tak podmínky certifikace Forest Stewardship Council†.
https://us.fsc.org/en-us  

Organizace †The Forest Stewardship Council (FCS) je zavázána k podpoře celosvětové udržitelnosti lesného hospodářství. 
FSC-certifikované papíry a tiskovinové produkty přispívají k udržitelnosti, odpovědnému řízení a výhodám na úrovni komunit pro zaměstnance v lesnickém hospodářství. 

Pět věcí, které je třeba vědět o přírodní péči o pleť

Řekněme si to narovinu, orientovat se v tom, co znamená přírodní péče o pleť, může být dost vyčerpávající: Je to šetrnější než chemické nebo syntetické složení? Je nějaký rozdíl mezi přírodním a organickým? Má to skutečně tak dobré výhody? Už tak je dost těžké vybrat si z tolika nabízených výrobků pro péči o pleť – nejrůznější typy čisticích přípravků, krémů apod. Musíte navíc znát i váš typ pleti – mastná, smíšená nebo suchá – nebo dokonce citlivá. A potom všem se ještě musíte rozhodnout, jestli se vydat přírodní cestou na rozdíl od něčeho jiného, když si navíc ani nejste jistí, co to vlastně znamená? Dokáže to unavit! 

Ale žádný stres! Tady je 5 věcí, které vám stačí k tomu se orientovat v množství informací – často bohužel dezinformací – které najdete na internetu.  

1. Neexistuje žádná oficiální vládními autoritami nařízená definice toho, co je přírodní kosmetika. Tím pádem si mohou jednotlivé kosmetické značky vytvořit svou vlastní definici, případně používat tento termín poměrně vágní a nechat tak na vás, abyste si doplnili, co si pod přírodní kosmetikou představit. (Skutečně?!) Neztrácejte čas dumáním. Naše společnost definuje řadu Mary Kay Naturally™ tím, že všechny její produkty obsahují nejméně 90 % ingrediencí získaných z přírodních zdrojů a zpracovaných v souladu se standardy nezávislé společnosti — v současnosti se jedná o standard společnosti COSMOS. Mezi přírodní zdroje jsou řazeny voda, rostliny, minerály, přísady minerálního původu a jiné zemědělské plodiny. 

2.  Jak přírodní, tak “chemická” pleťová kosmetika může být bezpečná.  Toto může lidem pěkně zamotat hlavu. Ve skutečnosti je chemické všechno – dokonce i voda (nápověda: H2O). Mnoho lidí zaměňuje slovo "chemický" se slovem "toxický", případně opak slova přírodní, ale to není úplně přesné. Bez chemie nenajdete v podstatě vůbec nic. Vše, co není přírodní, je totiž syntetické – to ale neznamená toxické nebo nebezpečné. Stejně jako to, že ne všechno přírodní vám přináší užitek. Břečťan jedovatý je rostlina a přírodní, ale jako součást vaší péče o pleť byste jej určitě nepoužívali.  Mnoho lidí také trpí například alergiemi na ořechy. Existuje nespočet příkladů toho, že něco přírodního má úplně opačný efekt. Co je ale důležité vědět je to, že přísady, které výrobky obsahují, jsou řádně testovány a ověřeny na základě důvěryhodných vědeckých dat.

3. Organické není synonymum přírodního. Mají toho samozřejmě mnoho společného, například ani pro jedno neexistují oficiálně zavedené regule definic pro kosmetické produkty. Proto je nutné znovu zdůraznit, co společnost míní termínem organický. Obecně existují pro označení přísady jako organické, přísnější pravidla na základě toho, jak je pěstována a zpracovávána. Přesto to ale neznamená, že je taková ingredience bezpečnější než ostatní.

4. Označením “Bez…” (např. Bez parabenů) se vytváří chybné domněnky. Tento bod je důležitý! Bez parabenů, bez alkoholu, bez tohohle a bez támhletoho se poměrně masově rozšířilo. Mnohé z těchto ingrediencí však díky tomu získaly špatnou pověst. Občas je to způsobeno určitým typem ingredience nebo nepřesnou informací vytrženou z kontextu. Je to stejné, jako když někdo prohlásí, že sacharidy jsou pro nás špatné. Měla by jich samozřejmě být zdravá míra, ale rozhodně si nezaslouží úplně vyhodit z jídelníčku. Hledejte si tedy informace na základě doložených faktů, a ne podle toho, co zjistíte jen z doslechu. Naše společnost má motto, že pokud nelze ověřit nezávadnost ingrediencí, nepoužijeme je. Je to jednoduché. 

5. Přírodní produkty mohou mít vysokou kvalitu a mohou mít skvělé výhody. Někteří lidé se domnívají, že by se měly k přírodním produktům prodávat nějaké alternativy.  Dokonce si myslí, že přírodní produkt nebude fungovat stejně dobře, jako každý jiný a že ani tak dlouho nevydrží. Nežijeme ale v době, kdy bychom museli pro čerstvou zeleninu chodit na farmářský trh a míchat si vlastní kosmetiku doma, protože žádné jiné přirozené možnosti nejsou.  Za tu dobu se dostupnost, nabídka I složení kosmetických výrobků výrazně posunulo a zlepšilo. Proto můžete, ať už pro čištění, hydrataci nebo jinou péči o pleť, očekávat vysoce kvalitní přírodní produkty, které poskytnou skvělé výsledky.

Teď, když víte něco víc o přírodní péči o pleť, pojďme si říct něco o konkrétních věcech, na které se možná díváte, když si vybíráte kosmetiku. 

Certifikace. I přesto, že by společnosti měly definovat, co pro ně znamená přírodní nebo přírodně získaný, některé z nich dělají ještě krok navíc a nechají si produkty certifikovat jako přírodní. Existuje mnoho firem, které certifikace poskytují a většinou mají své vlastní zavedené standardy. Proto se mohou vzájemně lišit ve specifikaci toho, co je certifikováno jako “přírodní” Certifikát ale i přes to dodává určitou míru jistoty, že nezávislá společnost má zavedeny určité standardy kvality a hodnotí produkt a procesy dle jejich dodržování.  Pro naši výchozí nabídku přírodní řady péče o pleť Mary Kay Naturally™ si naše společnost zvolila nezávislou firmu COSMOS Natural s certifikací EcoCert. Pro více informací o standardech COSMOS navštivte stránky https://www.cosmos-standard.org/about-the-cosmos-standard [link to EcoCert].

Přísady. Příroda je bohatá na nejrůznější ingredience, ale které z nich si vybrat? Nejprve je třeba volit produkt na základě toho, co od něj požadujete. Není nezbytně nutné, aby veškerá vaše kosmetika obsahovala stejné ovoce nebo rostlinu. Mnohem důležitější je to, co ve složení produktu podporuje jeho největší výhody.  

Koneckonců, to, co obsahuje váš odličovač nebo čisticí přípravek se určitě liší od požadované funkce hydratačního krému na pleť. Olej může díky svému složení působit sice také hydratačně, ale jiným způsobem než například krém nebo emulze. To znamená nekonečné množství možností a tím pádem i víc zábavy!

Závazek k ochraně prostředí a společnosti. Přírodní často znamená chtít nakupovat u firmy, která je uvědomělá. Samozřejmě, v dnešní době toto vyžaduje čím dál tím více lidí prakticky od každé společnosti, prodávající jakýkoliv produkt. Skrze náš program Růžová mění životSM [link to PCL page] podporujeme ženy, změnu života, staráme se o planetu a inspirujeme ostatní. A co může být lepšího než mít k dispozici skvělé přírodní produkty od společnosti, která sama dané hodnoty reflektuje! 

Pamatujte na to, že ať už si vyberete čistící krém, hydratační péči nebo jakýkoliv jiný pleťový produkt, reflektujete tím vaši vlastní vnitřní krásu! A rozhodně si to zasloužíte. Užijte si to!