Hygge a zimní časHygge. Setkali jste se někdy s tímto pojmem? Ne? Rádi vás zasvětíme. Hygge je norské a dánské slovo, které vyjadřuje pohodový život. Je známé, že Dánové jsou považováni za jeden z nejšťastnějších národů a to právě díky hygge. Dle nich spočívá klíč k spokojenému životu v několika jednoduchých věcech. Najít něco výjimečného v každém okamžiku, vytvořit si příjemnou atmosféru během obyčejných dní, užívat si chvilky se svými blízkými a radovat se. Odměnou pro vás bude spokojený život. 

Tato roční doba je známá svým chladným a mrazivým počasím. Probouzíte se a za okny vládne tma, to samé nás čeká při příchodu z práce. Jediné na co se po celém dni těšíme je, jak si doma trochu odpočineme a k tomu vám pomůže právě hygge.

Proto se doma pohodlně usaďte. Uvolněte se. Ztlumte světla, zapalte svíčku či oheň v krbu. Můžete použít i Tělový sprej s lotosem a bambusem. Jehož jemná vůně vás bude po celý čas obklopovat svým teplem. Navíc vaše tělo ošetří a zároveň mu dodá požadovanou rovnováhu, s kterou se vaše zážitky stanou mimořádnými. Zkrátka si navoďte tu správnou atmosféru, která vám bude vyhovovat. 

Nenechte si tento okamžik nikým rušit. Vypněte mobilní telefon a dopřejte si menší potěšení v podobě horké čokolády, čaje společně s dortíkem nebo sušenkami.

I přes to, že počasí tyto dny není příznivé a nikomu se nechce opouštět teplo domova, je příroda ideální způsob odpočinku, při kterém zpomalíte a zapomenete na problémy. Objevte krásu, kterou vaše okolí nabízí. Ne nadarmo se říká, že příroda je útěchou před digitálním světem. Nenechte se odradit ponurým počasím. Stačí se teple obléct a vyrazit. 

Odměnou po chladné procházce vám bude teplé jídlo a pití, které si vychutnáte s větší chutí. Nezapomínejte ani na svou pleť. Pobyt v mrazivém počasí dokáže způsobit pěknou neplechu, proto vezměte do rukou Intenzivní hydratační krém či Nemastný hydratační gel, dle toho, jestli je vaše pleť spíše suchá nebo mastná a dopřejte ji dávku hydratace po dobu 10 hodin. Vaše pleť bude svěží, plná života. 

Doufáme, že jsme vám aspoň trochou napomohli ke spokojenějšímu a pohodovému životu. Jestli vás hygge zaujalo, určitě neváhejte a zjistěte si víc.