V zimních měsících je pokožka vystavena rychlému střídání teplot, studenému větru a mrazu, čímž velmi trpí. Rychleji se vysušuje a často reaguje nepříjemnými pocity pnutí, svědění a začervenání. Aby se vaše pleť cítila i v zimě ve své kůži, je třeba jí dopřát speciální ochranu a péči. Proto jsme pro vás připravili doporučené přípravky pro zimní období.

Hydratace

Pleť v zimě potřebuje především hydrataci. Nízká vlhkost, vítr a chlad způsobují dehydrataci pokožky, proto potřebuje zvýšenou ochranu před nepříznivými vlivy okolí. Když chybí pleti hydratace, nemůže správně fungovat a jsou na ní více patrné vrásky, vysušená místa a šupinky.

Vitamín C svědčí kráse

Jedním z nejlepších antioxidantů pro potlačení škodlivých volných radikálů je vitamín C, známý také jako kyselina askorbová. V průběhu doby lidé ztratili schopnost vytvářet si vitamín C přirozenou cestou, takže musíme získávat tento důležitý vitamín v potravě. Vitamín C je pro pokožku velmi důležitý, protože neutralizuje volné radikály, napomáhá syntéze kolagenu a chrání pojivovou tkáň, která dává pokožce její tvar a plnost.

Rty v zimě trpí

Jemná a citlivá kůže na rtech není vybavena mazovými žlázami, proto v sychravém počasí rychleji vysychá, popraská a loupe se. S pouhou rtěnkou nebo leskem si v zimě nevystačíte. Dopřejte si lázeňskou kúru na rty, která vám okamžitě dodá pocit blaženosti.

Ochrana před sluncem

Ani v zimě nezapomeňte chránit pleť před sluncem, které dokáže být pořádně ostré. Vybírejte proto hydratační krémy s ochranným faktorem.

Pryč s pihami na kráse

Nepravidelný tón kůže je většinou prvním projevem stárnutí. Pokožka s rovnoměrným barevným odstínem vypadá mlaději, a proto je velmi důležité zabránit vzniku tmavých skvrn, a pokud se už začnou objevovat, tak je správně ošetřovat.

I ruce potřebují speciální zimní péči

Nízké teploty, mrazivo a suchý vzduch nepřidá na kráse ani kůži na rukou. Aby si zachovala svou jemnost a vláčnost, noste neustále při sobě kvalitní krém na ruce. Perfektní je krém na ruce s přídavkem bambuckého másla.