DAVID HOLL

Prezident a CEO (Chairman and Chief Executive Officer) 

Na pozici prezidenta a generálního ředitele odpovídá David za každodenní rozhodování ve společnosti Mary Kay Inc. Je členem představenstva Mary Kay Inc.

David nastoupil do společnosti Mary Kay Inc. v červnu 1993. V roce 1996 se stal finančním ředitelem (Chief Financial Officer and Treasurer). V roce 2001 byl jmenován do funkce prezidenta a provozního ředitele (Chief Operating Officer) a v roce 2006 převzal funkci generálního ředitele. Před nástupem do skupiny Mary Kay působil na pozici prezidenta Citibank se sídlem v New Yorku a ještě předtím pracoval jako finanční analytik pro Union Texas Petroleum v Houstonu.

Pod jeho vedením společnost Mary Kay rozšířila svoje působení na 14 nových trhů a úspěšně diverzifikovala své tržby mezi více než 35 trhů po celém světě. Společnost také dosáhla významného pokroku oblasti klíčových strategických investic, včetně globálního rebrandingu a globální standardizace hlavních systémů a procesů. Během Davidova působení ve funkci prezidenta a generálního ředitele se celosvětové tržby Mary Kay více než zdvojnásobily, přičemž různé trhy po celém světě pravidelně vykazují rekordní hodnoty, pokud jde o tržby a nezávislé prodejce.   

David získal bakalářský titul v oboru financí na Clemson University, kde v současné době působí v poradním orgánu President's Advisory Board. Titul MBA získal na University of South Carolina, kde získal ocenění vynikající kandidát MBA. V roce 2008 získal ocenění jako vynikající absolvent USC Moore School of Business.

Oblíbený citát Mary Kay:
„NIC SE NEDĚJE, DOKUD NĚKDO NĚCO NEPRODÁ.“  

SHERYL ADKINS-GREEN

Marketingová ředitelka (Chief Marketing Officer)

Sheryl Adkins-Green pracuje na pozici marketingové ředitelky. Sheryl řídí globální marketingovou strategii Mary Kay, vytváření žádoucí pozice značky u zákazníků, vývoj nových produktů, reklamu, digitální marketing, sociální sítě, produktové vzdělávání a programy pro customer insight s cílem zajistit dlouhodobý růst a poskytovat podporu více než třem milionům nezávislých kosmetických poradkyň. Cílem Sheryl ve funkci marketingové ředitelky je upevnit pozici Mary Kay jako atraktivní světové kosmetické značky. 

Sheryl začala pracovat pro Mary Kay Inc. v lednu 2009, kdy nastoupila na pozici viceprezidentky globálního rozvoje značky (Vice President of Global Brand Development). V červenci 2011 byla jmenována do funkce marketingové ředitelky a stala se členkou exekutivy. Podílela se na vývoji a implementaci strategie produktového portfolia, která generuje udržitelný tok inovativních produktů péče o pleť, dekorativní kosmetiky a parfémů upevňujících konkurenční pozici Mary Kay v globálním měřítku. Řídila také rozvoj digitálního marketingu a nástrojů sociálních médií, které pomáhají nezávislým kosmetickým poradkyním kdykoliv a kdekoliv s úspěchem prodávat přípravky Mary Kay®. Sherylino nadšení pomáhat lidem, aby naplno rozvíjeli svůj potenciál, se projevuje v jejích pravidelných příspěvcích na blogu The Mary Kay Way. Sheryl se aktivně zapojuje do celé řady neziskových iniciativ. 
Sheryl získala titul bakaláře v oboru maloobchodu na University of Wisconsin. Magisterský titul (MBA) získala na Harvard Business School.    

Oblíbený citát Mary Kay:
„PŘEDSTAVTE SI, ŽE KAŽDÝ NOSÍ NA KRKU NÁPIS ‘CHCI SE DÍKY TOBĚ CÍTIT DŮLEŽITĚ.’”

K.K. CHUA

Prezident, region Asie a Tichomoří

K.K. Chua zastává funkci regionálního prezidenta pro Asii a Tichomoří. Na této pozici odpovídá za všechny oblasti Společnosti, které přímo podporují úspěch asijských poboček a nezávislých kosmetických poradkyň na trzích tohoto regionu, kam patří Austrálie, Čína, Hongkong, Indie, Korea, Malajsie, Nový Zéland Filipíny, Taiwan a Singapur.    

K.K. začal pracovat pro Mary Kay v roce 1995 jako prezident Mary Kay v Číně. V roce 1998 byl jmenován prezidentem pro region Asie a Tichomoří. K.K. položil základy pro růst čínské pobočky a pomáhal při rozvoji regionu Asie a Tichomoří, který se v roce 2008 stal největším mezinárodním regionem společnosti Mary Kay. 

Před nástupem do společnosti Mary Kay zastával K.K. vedoucí výkonné pozice v mediální sféře a ve filmovém průmyslu a získal rozsáhlé zkušenosti po celé Asii a v Evropě. Pomáhal uvádět produkty společností Paramount, Universal a MGM na trhy v Koreji, Indonésii a v Číně.    

K.K. studoval obchod na Ngee Ann Polytechnic v Singapuru a školu ukončil jako nejlepší student své fakulty. Absolvoval rozvojový program pro výkonné ředitele na Cornell University. Během svého pobytu v Sydney byl K.K. členem rady guvernérů Americké obchodní komory v Austrálii.  

Oblíbený citát Mary Kay:
„TO, CO SI DOKÁŽE MYSL PŘEDSTAVIT A ČEMU SRDCE UVĚŘÍ, TOHO MŮŽETE DOSÁHNOUT.“ 

TARA EUSTACE

Prezidentka, region Evropa

Tara Eustace pracuje jako prezidentka pro evropský region a má na starosti 19 zemí, z nichž se evropský region skládá: Arménie, Bělorusko, Česká republika, Estonsko, Německo, Irsko, Kazachstán, Lotyšsko, Litva, Moldávie, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rusko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina a Velká Británie. 

Po nástupu k Mary Kay v roce 1993 se Tara stala klíčovým členem nově založeného týmu Mary Kay v Rusku, kde se výrazně podílela na růstu trhu. Rusko je v současné době jedním z pěti největších trhů společnosti Mary Kay. Tara vedla nově vznikající týmy Mary Kay na Ukrajině, v Kazachstánu a v Polsku. Všechny tyto země se staly úspěšnými trhy pro Mary Kay.    

Zároveň s rozvíjejícími se trhy Tara přebrala rostoucí zodpovědnost za řízení jednotlivých zemí, včetně České republiky a Slovenska. V roce 2002 byla Tara povýšena do funkce prezidentky pro evropský region, převzala řízení dalších zemí a následně otevřela nové trhy. Pod Tařiným vedením se značka Mary Kay stala přední kosmetickou společností a jednou z nejvíce respektovaných společností přímého prodeje v rámci evropského regionu.    
 
Oblíbený citát Mary Kay:
„MARY KAY PŘEDSTAVUJE JEDINEČNOU ŽIVOTNÍ CESTU, KTERÁ VÁM NABÍZÍ ŠTĚTCE, OLEJE, BARVY A PLÁTNO, NA KTERÉ MŮŽETE NAMALOVAT SVŮJ ŽIVOT, JAK CHCETE, ABY DOOPRAVDY VYPADAL. VYBERETE SI SVOJE VLASTNÍ BARVY, VLASTNÍ DESIGN I STYL. JE TO MÍSTO, KDE MŮŽETE DOSÁHNOUTVÝŠE, PŘEMÝŠLET VE VELKÉM, VÍCE RŮST A PROŽÍVAT ŽIVOT DO VĚTŠÍ HLOUBKY NEŽ NA JAKÉMKOLI JINÉM MÍSTĚ NA ZEMI.“  

DEBORAH GIBBINS

Provozní ředitelka (Chief Operating Officer)

Ve funkci provozní ředitelky odpovídá Deborah Gibbins za globální dodavatelský řetězec společnosti a za organizaci výzkumu a vývoje. Kromě toho má ve společnosti Mary Kay Inc. na starosti divize financí, veřejných záležitostí a strategického plánování.     

Deborah nastoupila do společnosti Mary Kay Inc. v roce 2013 na pozici finanční ředitelky (Chief Financial Officer). Do funkce provozní ředitelky byla jmenována v roce 2018. Předtím, než se připojila k ikonické kosmetické značce, strávila 17 let v severoamerické divizi Frito Lay, která je členem skupiny PepsiCo. Zde zastávala vyšší vedoucí pozice ve finančním oddělení, včetně funkce senior viceprezidentky pro revenue management. Ještě předtím deset let velmi úspěšně pracovala u společnosti Arthur Anderson LLP ve funkci seniorního manažera pro audit a poradenství.   

Deborah je autorizovaný účetní znalec a bakalářská studia absolvovala na Southern Methodist University. V roce 2014 ji Cox School of Business udělila titul vynikajícího absolventa a je členkou výkonné rady Cox Executive Board. V rámci své aktivní komunitní dobrovolnické činnosti pracuje v komisích různých subjektů, jako je například Jesuit College Preparatory School of Dallas Foundation, dallaská pobočka International Women´s Forum a SMU Texas-Mexico Institute. Zároveň působí v představenstvu společnosti Bush Brothers & Company se sídlem  v Knoxville ve státě Tennessee. Je členkou různých komunálních organizací, včetně Dallas Assembly a National Association of Corporate Directors. 

Deborah žije s manželem Robbem a se dvěma syny v Dallasu.  

Oblíbený citát Mary Kay:
„NIKDY SE NESHOVÁVEJTE ZA STRATEGII NEBO OKÁZALOST.“  

LUCY GILDEA, PH.D.

Ředitelka pro vědu a výzkum

Jako ředitelka pro vědecký výzkum pro globálního kosmetického giganta Mary Kay stojí doktorka Lucy Gildea v první linii špičkového vědeckého výzkumu. Od vstupu do kultovní kosmetické firmy v roce 2017 pomáhala zajistit její pozici vedoucího inovátora péče o pleť v odvětví přímého prodeje a kosmetiky.    

Mary Kay má ve svém globálním portfoliu více než 1 400 patentů na produkty, technologie a obalové systémy. Dr. Gildea vede oddělení globálního výzkumu a vývoje, jehož úkolem je zajistit přísun budoucích inovací. Kromě toho spolupracuje s marketingovou ředitelkou (Chief Marketing Officer) společnosti Mary Kay na vývoji a realizaci globální produktové strategie špičkové kosmetické značky.   

Před vstupem do společnosti Mary Kay měla za sebou doktorka Gildea velice úspěšnou patnáctiletou kariéru u firmy Procter & Gamble, kde pracovala na vývoji kosmetické technologie, kosmetických produktů a přípravků péče o pleť. Pracovala na významných vedoucích pozicích, řídila globální výzkumné a vývojové týmy pro upstream technologii, vývoj produktů a systémy pro diagnostiku pleti. Během svého funkčního období žila Dr. Gildea v Singapuru, kde získala značné zkušenosti v oblasti mezinárodních trhů.   

Dr. Gildea získala bakalářský titul z biologie na univerzitě Georgetown College v Georgetownu v Kentucky. Poté pokračovala ve studiu na lékařské fakultě univerzity v Cincinnati, kde získala titul Ph.D. v oboru buněčné a molekulární biologie, imunologie a infekčních chorob. V rámci postgraduálního studia se její výzkum zaměřil zejména na vývoj metod nahrazujících testování na zvířatech v rámci screeningu alergizace pleti s využitím buněčné a genomické metody. 

Dr. Gildea bydlí v Dallasu se svým manželem Jerrym a čtyřmi dětmi: Jackem, Seanem, Louiem a Ty.  

Oblíbený citát Mary Kay:
„K ÚSPĚCHU JE ČASTO TŘEBA DOKLOPÝTAT PŘES SPOUSTU PŘEKÁŽEK.“

CHAUN HARPER

Senior viceprezident pro výrobu (Senior Vice President – Chief Manufacturing Officer) 

Chaun Harper ve své funkci senior viceprezidenta pro výrobu ve společnosti Mary Kay Inc., jednoho z největších přímých prodejců produktů péče o pleť a dekorativní kosmetiky, zodpovídá za výrobní operace ve světě, za globální plánování dodávek a řízení zásob, za dopravu a celkovou kvalitu. Jako člen výkonného výboru ikonické kosmetické značky řídí operace dodavatelského řetězce společnosti a propojuje tržní týmy společnosti Mary Kay s cílem zajistit, aby všichni zákazníci Mary Kay měli své přípravky k dispozici v požadovaném termínu, v požadovaném množství a na požadovaném místě.   

Chaunův tým působí na téměř 40 mezinárodních trzích a odpovídá za implementaci efektivního, vysoce flexibilního a technologicky rozvinutého fungování dodavatelského řetězce při dodávce produktů, které patří ke špičce odvětví. Chaun nastoupil do společnosti Mary Kay Inc. v roce 2014 na pozici ředitele výrobních operací (Director of Production Operations). V průběhu svého funkčního období sehrál významnou roli při vytváření kultury soustavného zlepšování výrobních závodů společnosti Mary Kay v USA, a to včetně výrazně vyšší efektivity výroby a zavádění klíčových možností rozvoje pro zaměstnance, pokud jde o zvyšování jejich technických dovedností a kariérního postupu.     

Před vstupem do Mary Kay Inc. měl Chaun za sebou velmi úspěšnou sedmnáctiletou kariéru ve společnosti L’Oréal, kde zastával několik pozic v oblasti provozu, logistiky a kvality.   

Chaun získal bakalářský titul z chemie na technické univerzitě Arkansas Tech University v Russellville v Arkansasu. Ve studiích dále pokračoval na univerzitě Webster University v St. Louis ve státě Missouri, kde získal magisterské tituly Master of Business Administration a Master of Management and Leadership.
Oblíbený citát Mary Kay:
„LIDI JE TŘEBA ŘÍDIT S RESPEKTEM. TO ZNAMENÁ CHOVAT SE K ZAMĚSTNANCŮM I K ZÁKAZNÍKŮM VŽDY SLUŠNĚ A PŘISTUPOVAT K NIM S TĚMI NEJLEPŠÍMI ÚMYSLY.“  

KREGG JODIE

Ředitel informačních technologií (Chief Information Officer)

Kregg Jodie pracuje na pozici ředitele informačních technologií. Odpovídá za stanovení strategických směrů v technologii, za implementaci nových systémů a za řízení a monitorování stávajících systémů a veškerých telekomunikací v rámci společnosti Mary Kay Inc. po celém světě.

Kregg stál v čele strategického úsilí společnosti Mary Kay, pokud jde o využívání technologie pro zdokonalení služeb zákazníkům a rozšiřování příležitostí pro nezávislé prodejce. Kregg se podílel na spuštění online webového portálu Mary Kay InTouch® a personálních webových stránek. Tyto dva programy změnily způsob práce nezávislých prodejců. Kregg dále pracoval na vývoji a implementaci společných core systémů a procesů, které vytvářejí provozní efektivitu a rozšiřují příležitosti prodeje na více než 35 trzích po celém světě. 

Kregg začal pracovat ve společnosti Mary Kay Inc. v říjnu 1993 jako manažer automatizace prodejního týmu (Manager of Sales Force Automation). Než byl v roce 1997 jmenován do funkce ředitele informačních technologií, zastával různé další pozice. Byl členem exekutivy a od roku 1998 koordinoval celkovou obchodní strategii společnosti. 

Před nástupem k Mary Kay Inc. pracoval pro společnost Accenture, kde poskytoval odborné manažerské poradenství pro různé firmy a organizace, jako například pro CompUSA, Sears Logistics Services, Hertz Corporation - významného expresního dopravce, Ministerstvo pro záležitosti veteránů, Manville Sales Corporation, Federální letecký úřad a American Federal Bank. Kregg vystudoval University of Texas v Austinu, kde získal titul bakaláře v kombinovaném technicko-ekonomickém oboru („ERB program“).

Oblíbený citát Mary Kay:
„MILUJI MOJI MARY KAY, PROTOŽE PO CELÉM SVĚTĚ VYTVÁŘÍ OBROVSKÉ PŘÍLEŽITOSTI PRO NÁS VŠECHNY.“

NATHAN MOORE

President, region Severní Amerika 

Nathan Moore vykonává funkci prezidenta pro Severní Ameriku. Do společnosti Mary Kay Inc. nastoupil v roce 1995 jako právník a zastával celou řadu vedoucích funkcí v právním oddělení společnosti. V roce 1998 byl zakládajícím členem kulturního výboru Mary Kay. Výbor se věnuje zachování kultury a hodnot, které zavedla Mary Kay Ash. Nathan je nadšen příležitostmi, které nabízí jak samotná společnost Mary Kay, tak i odvětví přímého prodeje. Působil ve funkci předsedy Vzdělávací nadace přímého prodeje (Direct Selling Educational Foundation) a Asociace přímého prodeje (Direct Selling Association).

Nathan získal bakalářské vzdělání v oboru finance na Texas A&M University, kterou absolvoval s vyznamenáním. Právnické vzdělání získal na St. Mary’s University v texaském San Antoniu.

Oblíbený citát Mary Kay:
„JEDNOZNAČNĚ NEJVĚTŠÍM BOHATSTVÍM KAŽDÉ SPOLEČNOSTI JSOU JEJÍ LIDÉ. NEZÁLEŽÍ NA TOM, ZDA VÝSLEDNÝM PRODUKTEM JSOU AUTA NEBO KOSMETIKA. SPOLEČNOST JE POUZE TAK DOBRÁ JAKO LIDÉ, KTERÉ ZAMĚSTNÁVÁ.“ 

MELINDA FOSTER SELLERS

Ředitelka pro lidské zdroje (Chief People Officer)

Melinda Foster Sellers pracuje ve společnosti Mary Kay jako ředitelka pro lidské zdroje. Melinda odpovídá za všechny činnosti v oblasti HR, marketingu, vybavení a bezpečnosti po celém světě. Od roku 2006 je členkou exekutivy. 

Melinda se podílela na řízení přechodu na globální podporu činností Mary Kay. Byla odpovědná za zavádění globálních systémů a procesů, které poskytují efektivnější, trvalejší a strategičtější podporu obchodu po celém světě. Cílem programů je sjednotit všechny zaměstnance ve smyslu podpory poslání společnosti, aby všichni – zaměstnanci, nezávislí prodejci i spotřebitelé - mohli říci „miluji svou Mary Kay”.  

Melinda nastoupila do společnosti Mary Kay Inc. v roce 1993. V průběhu let zastávala různé pozice v oblasti lidských zdrojů. Byla také členkou kulturního výboru Mary Kay, a to od jeho založení v roce 1998. Tento výbor byl založen za účelem zachování kultury a hodnot, které zavedla Mary Kay Ash. V rámci podpory naší kultury pomáhá zaměstnancům společnosti Mary Kay také celosvětový mentorský program. Počet účastníků tohoto programu, a to jak mentorovaných osob, tak i školitelů z trhů po celém světě, se každým rokem zvyšuje. 

Před vstupem k Mary Kay pracovala Melinda pro společnosti Mark IV Industries a DSC Communications. 
Melinda získala vysokoškolské vzdělání v oboru psychologie a biologie na Drury University a vystudovala pracovně právní vztahy na Iowa State University.

Oblíbený citát Mary Kay:
„VÁŠ PŘÍSTUP URČUJE, JAK VYSOKO DOSÁHNETE. SKUTEČNĚ PLATÍ, ŽE KDYŽ SI MYSLÍTE, ŽE MŮŽETE, TAK MŮŽETE; A POKUD SI MYSLÍTE, ŽE NEMŮŽETE – TAK MÁTE PRAVDU.“  

JULIA A. SIMON

Vedoucí právního oddělení a tajemnice (Chief Legal Officer and Secretary)

Julia Simon pracuje jako vedoucí právního oddělení a tajemnice společnosti Mary Kay. Jejím úkolem je řídit činnosti v oblasti právní, řízení rizik, firemní komunikace a sociální odpovědnosti firmy. Kromě toho pracuje pro společnost jako senior inspektor ochrany soukromí (Senior Privacy Officer). Její týmy ochraňují dobré jméno a provoz společnosti na více než 35 trzích po celém světě.  

Od roku 2000, kdy Julia nastoupila do právního oddělení společnosti Mary Kay, zastávala celou řadu funkcí. Obhajovala společnost v soudních sporech a podílela se na firemním programu Global Data Privacy Compliance. Působila jako mentor zaměstnanců společnosti Mary Kay a hodně se angažuje v rozvíjení výrazných talentů. Julia si pokládá za obrovskou čest, že měla možnost se v letech 1995-96 během svého předchozího zaměstnání u společnosti osobně setkat a mluvit s Mary Kay Ash. Odkaz Mary Kay a poslání společnosti obohacovat životy žen jsou pro ni neustálou inspirací. Je přesvědčena, že úkolem právního oddělení je razit cestu miliónům nezávislých kosmetických poradkyň Mary Kay po celém světě, aby měly příležitost dosáhnout úspěchu ve svém podnikání.   

Julia získala bakalářské vzdělání na Texas A&M University a vystudovala právo na University of Texas School of Law.

Oblíbený citát Mary Kay:
„NAUČTE SE POSUZOVAT SVŮJ ÚSPĚCH PODLE ROVNOVÁHY, KTERÉ DOSAHUJETE VE VLASTNÍM ŽIVOTĚ.“

JOSE SMEKE

Prezident, region Latinská Amerika

Jose (Pepe) Smeke zastává funkci prezidenta pro region Latinské Ameriky. Pepe nastoupil do společnosti Mary Kay Mexico v březnu 1994 a pracoval jako manažer ve skupině pro rozvoj prodeje. V lednu 1997 se stal manažerem prodejní skupiny a rychle dosáhl úspěchu jako obchodní ředitel a generální ředitel. V roce 1999 byl Pepe povýšen do funkce prezidenta Mary Kay pro Mexiko. Další povýšení následovalo v prosinci 2000, kdy byl jmenován do funkce prezidenta pro Mexiko a latinskoamerický region. V této pozici dohlíží na operace v celém regionu Latinské Ameriky, kam patří Argentina, Brazílie, Kolumbie, Mexiko, Peru a Uruguay.

Oblíbený citát Mary Kay:
„NEMŮŽETE UČIT TO, CO SAMI NEUMÍTE, NEMŮŽETE VÉST TAM, KAM SAMI NEPŮJDETE.“ 

RICHARD R. ROGERS

Výkonný prezident (Executive Chairman)

Richard Rogers působí ve funkci výkonného prezidenta společnosti Mary Kay Inc. V září 1963 Richard spolu se svou matkou Mary Kay Ash spoluzakládal společnost Mary Kay Inc. Do roku 1965 pracoval na pozici generálního ředitele společnosti, poté byl zvolen viceprezidentem. V roce 1968 byl zvolen do funkce prezidenta a CEO společnosti a v listopadu 1987 byl jmenován předsedou představenstva. V roce 2001 pracoval jako předseda a CEO společnosti Mary Kay Inc. a v roce 2006 převzal funkci výkonného prezidenta. 

Richard sám sebe charakterizoval jako inovativního marketéra a finančníka. V roce 1968 získal cenu „Marketingového muže roku“, kterou mu udělila pobočka Americké marketingové asociace pro severní Texas. Toto ocenění získal jako vůbec nejmladší muž všech dob. Ve stejném roce Richard dosáhl toho, že se akcie společnosti staly veřejně obchodovatelnými na trhu O.T.C. Následně v roce 1976 zařídil zápis společnosti na newyorské burze cenných papírů New York Stock Exchange. V roce 1985 Richard vedl účelový odkup akcií společnosti Mary Kay Inc., čímž se společnost vrátila do soukromého vlastnictví rodiny.   
Richard sloužil v americkém námořnictvu a studoval na University of North Texas.

Oblíbený citát Mary Kay:
„LIDÉ PODORUJÍ TO, CO SAMI POMÁHAJÍ VYTVOŘIT.“

RYAN ROGERS

Představenstvo a investiční ředitel (Chief Investment Officer)

Ryan Rogers nastoupil do společnosti Mary Kay Inc. v lednu 2000 na pozici finančního analytika. V prosinci 2001 byl jmenován projektovým manažerem a v lednu 2005 nastoupil do funkce ředitele pro strategické iniciativy (Director of Strategic Initiatives).

V květnu 2007 byl Ryan jmenován viceprezidentem pro strategické iniciativy a v červnu 2013 byl jmenován do funkce investičního ředitele. Před svým nástupem k Mary Kay Inc. byl společníkem ve společnosti Transaction Services Group of PricewaterhouseCoopers LLP v Dallasu.

Na své současné pozici Ryan odpovídá za rozhodování v oblasti strategického řízení, finanční analýzy a alokace zdrojů u klíčových investic zvažovaných v různých odděleních společnosti a v mezinárodních pobočkách Mary Kay. Zároveň je členem představenstva Mary Kay Inc. Od roku 2001 Ryan také zastával funkci viceprezidenta nadace Mary Kay FoundationSM. Nadaci založila v roce 1996 jeho babička Mary Kay Ash. Účelem nadace je financování výzkumu rakoviny u žen. V roce 2000 se poslání nadace rozšířilo o eliminaci domácího násilí. Nadace vynakládá každoročně miliony dolarů na různé granty.  

Ryan vystudoval univerzitu Southern Methodist University s červeným diplomem. Zde v roce 1998 dokončil bakalářské studium v oboru financí a jako absolventovi s nejvyšším průměrem bodů ve své třídě se mu dostalo cti být při promoci nositelem školní standardy Cox School of Business. V srpnu 2002 jmenoval CFA Institute Ryana autorizovaným finančním analytikem.

Ryan žije se svou ženou Maleiah a dcerou Everlee v Dallasu.

Oblíbený citát Mary Kay:
„TO ZVLÁDNEŠ.”