Mary Kay Clinical Solutions® Superséra nenahrazují pravidelný režim péče o pleť – jsou vysoce účinnými přípravky zacílenými na řešení konkrétního problému a doplňují stávající péči o pleť. Možná už používáte séra a jste si dobře vědoma jejich přínosu, superséra ale pomáhají řešit konkrétní problémy s pletí. Séra i superséra jsou nepostradatelnými pomocníky při péči o vaši pleť.

Povzneste svou péči o pleť do nových výšin s vysoce účinnými Mary Kay Clinical Solutions® Superséry přihlášenými k patentové ochraně. Každé supersérum zahrnuje vysoce účinnou dávku vědecky ověřených přísad pro péči o pleť. Superséra, která snadno zařadíte do péče o svou pleť, byla vyvinuta speciálně tak, aby krásně doplnila vaše stávající postupy péče o pleť.


 • Obnovující supersérum
 • Hydratační supersérum
 • Supersérum proti vráskám
 • Rozjasňující supersérum
obnovujici superserum

ZAMĚŘTE SE NA TEXTURU S DVOJICÍ KYSELIN.

boosterPHAAHA


Vyhlaďte svoji pleť a urychlete její obnovu pomocí dynamické síly dvou kyselin. Jak stárneme, obměna kožních buněk se zpomaluje, což může mít za následek vznik matné a hrubé pleti. Pravidelný peeling je pak nezbytný pro dosažení a udržení její hladkosti. Tímto způsobem péče můžete jemně rozpustit odumřelé kožní buňky a zároveň posílit zářivost pleti.

Hlavní aktivní složky 
 
Poly-hydroxykyselina (PHA) (glukonolakton) – 5,0 %
Druhá generace technologie hydroxylových kyselin, poly-hydroxykyselina (PHA), má větší molekuly než alfa-hydroxykyselina, což znamená, že působí výhradně na povrchu pleti a zajišťuje její jemnou, ale účinnou exfoliaci.
 • Množství poly-hydroxykyseliny jsme speciálně zvolili tak, aby mohla zůstat na pokožce. Pomáhá zlepšit zářivost pleti a vzhled její textury tím, že rozbíjí vazby mezi odumřelými kožními buňkami a urychluje exfoliaci na vrchní vrstvě pokožky.
 
Alfa-hydroxykyselina (AHA) (kyselina glykolová) – 3,9 % 
Díky mnohem menším molekulám než u poly-hydroxykyseliny proniká alfa-hydroxykyselina (AHA) snadno horními povrchovými vrstvami pokožky a urychluje hlubší exfoliaci.
 • Alfa-hydroxykyselina přispívá k urychlení obnovy pokožky a exfoliaci tím, že rozbíjí vazby mezi odumřelými kožními buňkami ve více vrstvách. 
 • Tato bezoplachová kyselina také pomáhá vylepšit zářivost pleti a vzhled její textury pro celkově hladký dojem.
 
Glycerin
Tato přírodní sloučenina obnovující pokožku se získává z rostlin a působí v tomto produktu jako dokonalý doplněk silné dvojice exfoliačních hydroxykyselin. 
 • Díky své schopnosti přitahovat k sobě vodu je glycerin široce používaným zvlhčovadlem, které pomáhat hydratovat vrchní vrstvy pokožky.
 
*Na základě testování in vitro

PODPOŘTE HYDRATACI PLETI KYSELINOU HYALURONOVOU S DVOJÍM PŮSOBENÍMVychutnejte si každou kapku vysoce účinných hydratačních přísad obsažených v jediném přípravku. Pokud není hydratace pokožky v rovnováze, může být kožní bariéra oslabena a jemné linky a vrásky tak mohou být viditelnější. Podpořte svou kožní bariéru Mary Kay Clinical Solutions® Hydratačním supersérem, které obsahuje jedinečnou směs přísad cílící na tři hlavní faktory ovlivňující hydrataci.

Intenzivně působící přísady

Kyselina hyaluronová (HA) (hyaluronát sodný) – 0,25 %  
Kyselina hyaluronová je stále oblíbenějším vysoce účinným zvlhčovadlem, o kterém je známo, že váže tisíckrát více vody, než samo váží, takto zadržované molekuly vody udržují objem a zdravý vzhled pleti.
• Na řešení problému suché pleti se podílí dvě formy kyseliny hyaluronové umožňující dvojí působení.
o HA s nízkou molekulární hmotností proniká do stratum corneum – tedy nejsvrchnější vrstvy pokožky – které přímo dodává důležitou vlhkost a pomáhá vyplňovat její objem zevnitř.
o HA s vysokou molekulární hmotností zůstává na povrchu pokožky, pomáhá ji chránit a dodává jí objem zvenčí.

Ceramid
– 0,01 % 
Ceramid je jako nedílná složka stratum corneum nezbytný pro zadržování vlhkosti v pleti.
• Ceramid napodobující vlastnosti kůže pomáhá zlepšovat hydrataci pokožky a podporuje správné fungování kožní bariéry.

Výtažek ze sporýše lékařského – 1,5 %
(ovlivňuje přirozený hydratační faktor neboli NMF) 

Zvýšený přirozený hydratační faktor (NMF) zlepšuje nejen hydrataci pleti, ale také fungování kožní bariéry, což je zásadní pro ochranu těla před stresujícími faktory vyskytujícími se v životním prostředí a před ztrátou vody z pokožky. 
• Námi zvolený rostlinný výtažek (ze sporýše lékařského) podporuje v pokožce přirozenou tvorbu tohoto hydratačního faktoru (NMF). Složky, které jsou jeho součástí, vstřebávají vodu ze vzduchu a slučují ji s vodou, kterou samy obsahují, nejsvrchnější vrstvy pokožky tak ani přes působení vnějších faktorů neztrácejí svou vlhkost.

VIDITELNÉ ZMÍRNĚNÍ VRÁSEK POMOCÍ AKTIVNÍCH DERMOKOSMETICKÝCH PŘÍSADNové úrovně při redukci vrásek dosáhnete pomocí Mary Kay Clinical Solutions® Superséra proti vráskám jež obsahuje nejvyšší koncentraci vitaminu C a resveratrolu ze všech našich produktů. V důsledku opakujících se pohybů mimických svalů, vystavení slunečnímu záření, přirozeného stárnutí a dalších faktorů je možné očekávat, že se nám na obličeji objeví jemné linky a vrásky. Toto přesně zacílené řešení pleť podpoří vysoce účinnou směsí vitaminu C, resveratrolu a acetyl hexapeptidu-8. 

Intenzivně působící přísady

Vitamin C (kyselina L- askorbová) – 10 %   
Antioxidant s mocnými účinky, který je obecně uznáván díky své schopnosti působit proti viditelným známkám stárnutí pleti; vysoká koncentrace vitaminu C působí ve prospěch vaší pleti po celý den (při použití ráno a večer podle pokynů).

 • vitamin C napomáhá přirozené tvorbě kolagenu a elastinu, bílkovin, které přispívají ke zmírňování viditelnosti jemných linek a vrásek.
 • Silný antioxidant, chrání* proti škodlivým účinkům UV záření a volným radikálům uvolňujícím se ve znečištěném prostředí, které mohou přispívat k předčasné tvorbě jemných linek a vrásek.
 • Klinicky byl prokázán jeho účinek přispívající ke zmírňování viditelnosti jemných linek a vrásek způsobených slunečním zářením.
Resveratrol – 0,1 %
Resveratrol je podobně jako vitamin C vysoce účinný antioxidant ceněný nejen díky svému působení proti viditelným známkám stárnutí pleti, ale také pro to, že chrání povrch kůže. 
 • Resveratrol podporuje přirozenou tvorbu kolagenu a elastinu a pomáhá zabraňovat ubývání kolagenu.
 • Také pomáhá pleť chránit* před poškozením slunečním zářením, jež může přispívat k předčasné tvorbě jemných linek a vrásek.
Acetyl hexapeptid-8
Acetyl hexapeptid-8, který přispívá k obnově pleti, je speciální peptid vyvinutý tak, aby zmírňoval viditelnost jemných linek a vrásek.
 • Acetyl hexapeptid-8 pomáhá zmírňovat signály, které postupem doby vedou ke vzniku jemných linek a vrásek.
*Testování in vitro

PROJASNĚTE SVOJI PLEŤ S POMOCÍ VITAMINU B3. Použijte tyto aktivní látky inspirované dermatology k viditelnému zesvětlení tmavých míst. Různé faktory, jako jsou hormony, stárnutí a znečištění životního prostředí, mohou vyvolávat nepravidelnou produkci melaninu, která pak způsobuje nerovnoměrný tón pleti. Obnovte zářivost své pleti díky trojici superúčinných ingrediencí.  

Hlavní aktivní složky 
 
Kyselina ferulová
Jakožto vysoce účinný antioxidant působí kyselina ferulová jako štít, který pomáhá bránit pleť před vnějšími faktory, které mohou způsobit její nerovnoměrné zabarvení (hyperpigmentaci).  
 • Kyselina ferulová pomáhá předcházet tvorbě volných radikálů na pokožce, což znamená méně faktorů, které vedou ke změně barvy.
 • Podporuje také antioxidační systémy pokožky*, které pomáhají redukovat změnu barvy.
 • Její zklidňující účinky přispívají k omezení klíčových příčin změny barvy, což vede k vyrovnání tónu pleti a jejímu rozjasnění.
 
Niacinamid (vitamin B3) 
Jeden z nejlepších zdrojů vitaminu B3, niacinamid, je základní živinou, která je celosvětově uznávaná jako látka s vysoce rozjasňujícím účinkem. 
 • Bylo prokázáno, že při aplikaci na kůži (topická aplikace) niacinamid významně snižuje viditelné zabarvení kůže (hyperpigmentaci) tím, že chrání kožní bariéru, která tvoří vaši první obrannou linii proti vnějším vlivům.
 • Působí také jako antioxidant, který prokazatelně pomáhá omezovat klíčové příčiny změny barvy a vyrovnává tak tón pleti a rozjasňuje ji. 
 
Výtažek z bílých fazolí (rostlinné aminokyseliny)
Mary Kay objevila vliv výtažku z bílých fazolí na účinnost rozjasnění a tento svůj objev si nechala patentovat. 
 • Bylo prokázáno, že výtažek z bílých fazolí výrazně projasňuje pokožku.
 • Také snižuje* viditelný kontrast tmavých skvrn a zlepšuje celkový vzhled nerovnoměrného tónu pleti. 
 
*Na základě testování in vitro

JAK POUŽÍVAT SUPERSÉRA

Tato dermokosmetická ošetření působí na pleť jako wellness, kombinace koncentrovaných dávek některých vědou nejvíce ceněných látek pleti s každou drahocennou kapkou pomáhají, aby naplno rozvinula svůj potenciál. Jakmile určíte, které ze supersér je pro vás to pravé, snadno jej zařadíte do pravidelné péče o pleť.

 

Řada produktů Mary Kay Clinical Solutions® obsahuje dermokosmetické přípravky, které mají kosmetický i dermatologický přínos. Ať již chcete viditelně redukovat jemné linky a vrásky, zlepšit hydrataci pleti, nebo jen máte zájem o přidání účinnějších přísad do své péče o pleť, tyto prémiové produkty vám dobře poslouží.
Podpořte péči o svou pleť prostřednictvím Mary Kay Clinical Solutions® Sady. U retinolu, který je zlatým standardem v péči o pleť, bylo prokázáno, že působí proti známkám stárnutí, které zatím nevidíte, a lehké pleťové mléko zklidňuje podrážděnou pleť a okamžitě ji hydratuje.

8 týdnů, aby si vaše pleť přivyklaTato sada přinášející výsledky obsahuje retinol o vysoké koncentraci, jenž se krásně doplňuje s pečujícím pleťovým mlékem, které je perfektním přípravkem pro ty, které do své péče o pleť poprvé zavádějí tak vysoce účinnou látku, jako je retinol, tedy koncentrovaný vitamín A. Mary Kay dokonce připravila osmitýdenní protokol pro zavádění retinolu do péče o pleť pro uživatelky, které s retinolem začínají; protokol má za úkol pomoci minimalizovat možný diskomfort, který se může objevit při prvním používání čistého retinolu o koncentraci 0,5 %.

 • Týden 1 + 2: Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum aplikujte jednou týdně večer naředěný s Mary Kay Clinical Solutions® Zklidňujícím a obnovujícím mlékem
 • Týden 3 + 4: Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum aplikujte jednou týdně večer, poté naneste Mary Kay Clinical Solutions® Zklidňující a obnovující mléko 
 • Týden 5 + 6: Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum aplikujte dvakrát týdně večer a poté naneste Mary Kay Clinical Solutions® Zklidňující a obnovující mléko
 • Týden 7 + 8: Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0. 5 sérum aplikujte třikrát až pětkrát týdně a poté na pleť naneste Mary Kay Clinical Solutions® Zklidňující a obnovující mléko

Po dobu zavádění retinolu do péče o pleť používejte Mary Kay Clinical Solutions® Hydratační supersérum, abyste pleti dodala hydrataci navíc a předešla tak případné vyšší suchosti. Supersérum poté používejte i nadále, pokud je jedním z vašich cílů pro zlepšení stavu pleti zvýšení hydratace. Po dokončení procesu retinizace můžete výsledek ještě podpořit přidáním Mary Kay Clinical Solutions® Superséra proti vráskám k rannímu ošetření pleti, nebo jeho střídavým použitím večer s Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérem.