Jak na správně vyživenou a hydratovanou pokožku?Se správnými produkty a tipy pro péči o pleť budete mít hydratovanou a vyživenou pokožku během chvilky!Jistě už jste slyšeli pojmy jako udržení vlhkosti či hydratace pleti. Jedná se v podstatě o stejné pojmy. Nezáleží, jaký z těchto pojmů použijete, důležitá je vaše denní rutina a produkty s ní spojené. Žijete mnohem rychlejším a stresujícím životem než dříve. Pokud si na sebe nenajdete čas, velmi jednoduše se dostanete až na poslední místo v našich prioritách. Pomocí produktů Mary Kay® můžete pleť nejen hydratovat, ale můžete si dopřát i trochu toho času na rozmazlování, času sami pro sebe. Jednoduše řečeno – péče o sebe naznačuje lásku k sobě samému.


 

82 %
žen po použití TimeWise® Hydratační gelové masky s regeneračním účinkem zaznamenalo zklidnění a okamžitou hydrataci pleti.

Trojnásobná hydratace

Biofyzikální testování ukázalo, že hydratace pokožky se po aplikaci TimeWise Repair Volu-Firm™ Nočního krému s retinolem více než ztrojnásobila.

Glycerin
obsažený v Hydrogelových polštářcích pod oči pomáhá zabraňovat ztrátám vody z pleti a tím ji udržuje hydratovanou.

Bambucké máslo,

které nalezneme v přípravcích z řady Satin Body™, chrání, vyživuje a zjemňuje pokožku. Obsahuje Omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají udržovat přirozenou bariéru pokožky.

24hodinová hydratace
Je klinicky prokázáno, že TimeWise Repair™ Liftingová biocelulózová maska hydratuje pokožku po dobu 24 hodin.

12hodinová hydratace
Každý krém z TimeWise® Zazračné sady 3D™ poskytuje 12 hodinovou hydrataci pleti. Při použití denního a i nočního krému je tedy zajištěna celodenní hydratace.

Suchá versus dehydratovaná pleť

Každá pleť – suchá, mastná nebo smíšená, může být zároveň dehydratovaná. Suchost pleti je dlouhodobý stav, zatímco dehydratace je pouze přechodný stav, který lze ovlivnit vhodnou péčí a eliminací negativních vlivů. Nedostatečná hydratace pleti se může projevovat pnutím, nepříjemnými pocity po sprchování či koupání, ztrátou jasu nebo jemnými vráskami. Základním rozdílem mezi suchou a dehydratovanou pokožkou tedy je, že suchá pokožka postrádá maz, zatímco dehydratované chybí voda.

Co může způsobit dehydrataci pleti?
 
 • Počasí – chlad, zima, vítr, UV záření
 • Cigaretový kouř, alkohol
 • Klimatizace
 • Cestování (teplotní šoky, suchý vzduch v kabině letadla, UV záření)
 • Stres, únava, nedostatek spánku
 • Detergenty a čisticí prostředky
 • Nevhodná kosmetika

Hydratační přípravky můžeme rozdělit do několika kategorií:

 

Fakta a mýty o hydrataci pleti

Někdy mohou vést nesprávné návyky či nevhodné informace k dehydrataci pleti. Zde je několik tipů, jak dodat vaší pleti přesně to, co potřebuje.

 • Mýtus: Lidé s mastnou pletí nepotřebují hydratační produkty.
 • Fakt: Mastná pleť může být zároveň dehydratovaná, zejména při nadměrném čištění. Lehký krém určený pro mastnou pleť je v tomto případě rozhodně doporučován. Vhodný je například Nemastný hydratační gel.
 • Mýtus: Suchá pleť může být zlepšena pitím vody.
 • Fakt: Zatímco dostatečné pití vody může přispět ke zdravému životnímu stylu, nedokáže ihned hydratovat vaši pleť. Nicméně zahrnutí vhodného hydratačního přípravku do vaší denní rutiny může stav vaší pleti výrazně zlepšit.

Nezapomínejte na přípravu pleti!

Kvalitní produkty nejsou jedinou cestou, jak zvýšit a udržet hydrataci vaší pleti. Používání zvlhčovačů vzduchu v suchých měsících, zimní a mrazivé počasí, trávení času v klimatizovaných prostorách či dlouhé sprchování v horké vodě může vést k nerovnováze vlhkosti vaší pleti. Pro maximální vstřebání výživných a hydratačních látek je potřeba pleť před aplikací hydratačního přípravku připravit pravidelným čištěním pomocí vhodného exfoliačního přípravku nebo Skinvigorate Sonic™ Čisticího kartáčku na obličej. Nelze opomenout ani používání šetrných odličovacích přípravků (Odličovač očí, Micelární voda), které nevysušují pleť. Hydratace je základem péče o pleť a klíčem k hebké a pružné pokožce, která nepne a je méně náchylná k jemným vráskám.