Oteklé oči – odpovědi na otázkyJe jedno, kolik toho vypijeme, naspíme, a jak se snažíme omezovat stres, nehezké otoky a váčky pod očima nás stále čas od času sužují. Ať se snažíme sebevíc, nemůžeme se jich zbavit, proč? Čtěte dál a dozvíte se, co je jejich příčinou, a jak na ně.

Detailní záběr modelky, která se prstem dotýká pleti pod okem.

PROČ MI VŮBEC OTÉKAJÍ OČI?

Důvodů je mnoho! Probdělé (i když často fajn) noci, znečištění, UV záření, alergie nebo nevyhnutelné stárnutí pleti. A něco se děje i pod kůží. Jste připravena podívat se s námi hluboko pod povrch? Nepřestávejte číst!

Dr. Tiffany Carle, hlavní vědecká pracovnice značky Mary Kay, nabízí vysvětlení: „Přes noc se v pokožce hromadí tekutina, což způsobuje otoky. V průběhu dne tekutinu odvádějí lymfatické kapiláry. Tyto opakované otoky a odvádění tekutiny jsou pro jemnou pleť zátěží.“
A pak dodává: „Jak jde čas, cévy mohou ochabovat, kolem očí se může začít hromadit tekutina. Cévy v oblasti pod očima může oslabovat i UV záření, volné radikály a další dráždivé vlivy, v důsledku toho se zde může hromadit přílišné množství tekutiny. Oslabené cévy také mohou způsobovat, že se pod očima začnou hromadit krevní pigmenty, a vytvoří se tmavé kruhy.“

Dr. Carle pokračuje: „K tomu si připočtěte běžný úbytek kolagenu, elasticity a pevnosti pleti i neustálé působení gravitace, která pleť táhne dolů (tyto jevy také označujeme jako proces stárnutí), pak to vypadá, že je pod očima více kůže, která navíc vypadá unaveně, a to vede ke vzniku váčků.“

No dobrá, to prozatím stačí.

JAK TEDY NA OTOKY, ABY SE ZMENŠILY I VÁČKY POD OČIMA?

Určitě pomůže kosmetický korektor, zejména pokud kromě oteklých očí a váčků pod očima řešíte i tmavé kruhy.

Dobré jsou i domácí pomůcky ze staré školy – konvička neti, nakrájená okurka, vychlazené lžičky, sáčky od čaje a umletá káva.

PRO OKAMŽITÝ VÝSLEDEK, BUDETE POTŘEBOVAT VÍC NEŽ JEN KOREKTOR NEBO OKURKU. 

Krátkodobě vás váčků pod očima ve chvíli zbaví Oční krém na okamžité zmírnění otoků, jeho účinky trvají až šest hodin. Jedná se o skutečně novátorský produkt a využijete jej pro zvláštní příležitosti, kdy nechcete vypadat unaveně, nebo i  každý den, kdy potřebujete zredukovat otoky očí i s dočasným účinkem.

Dlouhodobý účinek vám zajistí dobrý krém na oči pro každodenní použití – jeho používání je důležité, aby oblast kolem očí vypadala stále zdravě! Nezapomínejte ho používat ráno i večer. A na rozdíl od Očního krému na okamžité zmírnění otoků by měl být krém na oči nanášen všude kolem očí, tedy pod očima, na oční víčka i ke koutkům.

Krém na oči by se měl postarat i o hydrataci a zpevnění pleti, působit na tmavé kruhy i jemné linky a vrásky. Záleží na vás, co máte ráda, ale oční krém by měl po nanesení také dodat pleti krémový a zklidňující nebo osvěžující pocit.

Hledejte složky působící proti stárnutí, jako vitamin C, které pleť rozjasní, a zásobí ji kolagenem; s hydratací oční oblasti pomůže kyselina hyaluronová, protože slunce může pleť zbavovat vlhkosti; pomůže i resveratrol – antioxidant, u kterého bylo prokázáno, že přispívá ke sjednocení tónu pleti.

A konečně, budete-li chtít pro své oči udělat čas od času něco navíc, jsou skvělým společníkem pro chvíli zklidnění gely. Hydrogelové polštářky pod oči nebo Uklidňující oční maska vám v pohodlí domova dopřejí zážitek jako ze salonu. Oba produkty jsou chladivé a osvěžující,…a koho by takový únik z každodenního shonu nepotěšil?! 

Se všemi možnostmi, ze kterých můžete vybírat (nebo spíš vaše oči), můžete dát nakrájené okurce, studeným obkladům a sáčkům od čaje na chvíli volno!Chcete-li se dozvědět více o tom, jak pečovat o oblast pod očima, seznamte se s dalšími produkty, které zmírňují otoky v této oblasti, pokud byste si raději o všem kolem krásy s někým popovídala, kontaktujte nezávislou kosmetickou poradkyni! Jako osobní poradkyně pro péči o pleť vám při osobních schůzkách a setkáních v malých skupinkách pomůže najít produkty pro dočasné i trvalé řešení pro péči o oční okolí a představí vám nejnovější trendy v líčení – a to online i osobně!Megan Thomas píše o kosmetice a přísahá, že ofina jí změnila život. Každý den používá TimeWise® Regenerační sérum C+E a nevychází z domu bez Mary Kay® Řasenky Ultimate™ nebo Mary Kay Unlimited® Lesku na rty v odstínu Pink Ballerina.