Jste na retinol zvědaví? Možná vás bude zajímat, co může udělat s pletí. Nebo jste slyšeli o možných vedlejších účincích, proto se chcete dovědět více, než postoupíte k dalšímu kroku. Čtěte dále! Informace níže vás utvrdí v tom, že tato složka JE pro vás správná, i když jste zatím žádnou vrásku neobjevili (a pokud jste nějakou objevili, tak rozhodně je!).

Začněme s vysvětlením, co to je. Retinol, Retin-A a další retinoidy jsou součástí řady vitaminu A. Naše tělo vytváří vitamin A přirozeně a je nezbytný pro zdravý vývoj buněk. Vlastně lokální aplikace tohoto vitaminu prokázala, že udržuje celistvost pokožky, protože podporuje přirozenou tvorbu kolagenu a elastinu, včetně zlepšení obnovy kožních buněk.

Pokud se mluví o retinolu v ordinaci lékaře, možná se o ní zmiňuje jako o zlaté  dermatologické složce v boji proti stárnutí. Síla ošetření (Retin A nebo tretinoin) je čistou kyselinou retinovou a lze ji okamžitě použít na pokožce. Čistý retinol, který se vyskytuje ve vysokých koncentracích, se mění na kyselinu retinovou.

Zabraňte a odvraťte viditelné známky stárnutíVědecké studie na univerzitách a u dermatologů vedené po desítky let po celém světě podpořily mimořádné účinky této složky a prokázaly že, se pleť u omlazuje:

• Zabránění viditelnému stárnutí, které zatím nevidíte.
 
Tato silná forma vitaminu A neovlivňuje jedinou vlastnost zdravě vypadající pleti. Klinická studie prokázala, že vitamin pomáhá odvrátit několik viditelných známek stárnutí jako:

• Drobné rýhy a vrásky
• Pevnost pokožky
• Jednotný tón pleti
• Textura pleti (jemnost)
• Elasticita pokožky
• Zaření
 
To se stane tak, že posbíráte veškerý kolagen, který pleť každoročně ztrácíte:
   
• Podporuje přirozenou tvorbu kolagenu a elastinu, čímž zdokonaluje vzhled pokožky, v které již kolagen ubývá.
• Navíc stimuluje obnovení buněk pod povrchem pokožky, proto pleť vypadá tak, jako když jste byli mladší. (A pokud stále nevidíte viditelné známky stárnutí, může dojít ke zpoždění viditelnosti!)

Síla o velikosti hrášku  Vysoce koncentrovaný retinol je jednosložkový, proto více není to stejné jako „lépe“.  Pravidelně dávkujte přípravek o velikosti hrášku - i každý druhý večer - a objeví se viditelné zlepšení. 

Dávka Retinolu 0.5 o velikosti hrášku na dámském ukazováčku.

Ale samozřejmě ne všechny výrobky s retinolem se vyrábí stejně. Až se budete rozhodovat o koupi, nejprve se chcete podívat na výsledky klinických studií, u který se prokázaly pozitivní účinky. Vysoce účinný přípravek funguje na vzhled hlubokých linií a vrásek, nejednotný tón pleti (tedy pigmentové nebo stařecké skvrny) a pokles pevnosti pleti - vlastně na veškeré vlastnosti, které vás dělají starší.  

Ohledně vedlejších účinků retinoluČistý retinol je silnou složkou, která doplňuje vaši večerní pravidelnou péči o pleť. Avšak je důležité pochopit, že při prvním používání nočního krému nebo séra na bázi retinoidu, může se pleť nejprve zhoršit, než se zlepší. Pleti trvá, než si na tak silnou koncentraci zvykne. Častými vedlejšími účinky při zavedení nové a vysoce koncentrované látky může být dočasné začervenání, suchá a šupinatá pokožka. Takové vedlejší účinky zmizí, jakmile se pleť “zretinizuje“.Co je “retinizace”? Retinizace je doba, během níž si pleť zvyká na vitamin A. Jakmile je pleť retinizovaná, měly by takové nepříznivé a dočasné stavy zmizet. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků a úspěchů, vytvořila Mary Kay jedinečný osmitýdenní proces retinizace, (links to Retinol 0.5 Set PDP) aby se zabránilo možným nepříjemným projevům, ke kterým dochází při prvním používání čistého retinolu o koncentraci 0,5%. Postup jsme vytvořili společně s dermatology, abychom podpořili úžasné účinky tohoto přípravku bez ohledu na věk, etnickou příslušnost nebo typ pleti klientky. Sada obsahuje Retinol 0.5 a Zklidňující a obnovující pleťové mléko a aplikuje se postupně a se zvyšující se intenzitou, aby se dosáhlo úspěšného výsledku [Osmitýdenní trénink pleti  8 týdnů k úžasným výsledkům.

Toto pokročilé dermokosmetické ošetření zahrnuje Mary Kay Clinical Solutions® Zklidňující a obnovující mléko. V prvních týdnech používání lokálního retinoidu budete muset pravděpodobně dodat pokožce více hydratace než obvykle. Zklidňující pleťové mléko pomáhá v boji s dočasně suchou pokožkou a lze jej používat i s vaším běžným hydratačním přípravkem. Obsahuje rostlinné oleje (kokosový, jojobový, světlicový a olivový), které dodávají pokožce bohaté mastné kyseliny, čímž pleť vyživují a zklidňují. Zatímco glycerin a skvalan pomáhají předcházet vysušování. Maximalizujte výsledky. Maximální zklidnění.
Co by vás ještě mohlo zajímat

Pravděpodobně vás nepřekvapí, že tato účinná složka působící proti vráskám vyžaduje zvláštní zacházení. U očního okolí se aplikaci vyhněte. Pokud dojde ke styku s očima, dobře propláchněte vodou. Pokud si večer používáte oční krém, doporučujeme vám ho nanést a počkat, až se vstřebá, pak aplikujte Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum.

Může nastat dočasný nepříjemný stav, jako je mírné začervenání, suchá a šupinatá pokožka. Ale pokud se objeví závažnější vyrážka nebo podráždění, přípravek nepoužívejte a obraťte se na lékařskou pomoc. Pokud kojíte, jste těhotná nebo plánujete těhotenství, nepoužívejte retinol. Udržujte mimo dosah dětí. Dejte pozor na to, kolik času trávíte venku, aby se nezvýšila citlivost na slunce. Retinol aplikujte večer a přes den se natřete opalovacím krémem s širokým spektrem filtrů. Přípravky s retinolem vždy skladujte mimo zdroje extrémního tepla nebo přímého slunečního záření.

Chcete-li ještě jemnější péči


Jemný postup retinizace pomocí vysoce koncentrovaného retinolu značky Mary Kay je dostupnější ženám i mužům, než kdykoliv předtím. Jestliže se ale stále obáváte silných účinků, máme pro vás účinnou a nedráždivou alternativu v podobě krému s vitaminem A, který poskytuje viditelné a dlouhodobé výsledky. TimeWise Repair™ Volu-Firm™ Noční krém s retinolem a TimeWise Repair™ Volu-Fill™ Krém na vyplnění hlubokých vrásek představují dvě možnosti péče o citlivou pleť. Oba omlazující krémy obsahují zapouzdřený retinol, jenž se uvolňuje postupně do mikrosfér, čímž pokožku omlazuje. 
Nečekejte, až uvidíte svou první vrásku

Nemusíte čekat, až se vám objeví vrásky, abyste mohli vyzkoušet vysoce koncentrovaný retinol. Jde o osvědčenou složku pro zdravě vypadající pleť. A pokud jste se vyhýbali pleťovým krémům na bázi retinolu kvůli vedlejším účinkům, nastal čas podívat se znovu V Mary Kay je to jednoduché, v sadě je retinolové sérum a pleťové mléko jako silná dvojka, která poskytuje viditelné výsledky a minimalizuje nepříznivé stavy. Nastal čas opět se zamilovat do své pleti!