Nelíčíte se? Nemáte vrásky? Stejně se podívejte! Na nejčastější otázky související s důležitostí pravidelné péče o pleť bez ohledu na váš životní styl odpovídají Dr. Cristi Gomez, ředitelka pro bezpečnost produktů a toxikologii, a David Gan, vedoucí výzkumný pracovník, vývoj a technologie pro péči o pleť. Podívejte se na video nebo či přečtěte nejčastější otázky týkající se pravidelné péče o pleť a vědecky podložené odpovědi na ně!

Obrázek zobrazující sadu z řady TimeWise RepairTM pro péči s pokročilými známkami stárnutí, TimeWise® Age Minimize 3DTM Zázračnou sadu 3DTM pro péči o pleť s počínajícími a mírnými známkami stárnutí, řadu Botanical Effects®, řadu pro péči o pleť se sklony k akné Clear Proof® a řadu péče o pleť pro muže MK Men®

Proč potřebuji režim v péči o pleť?

Dr. Cristi Gomez: Kůže je největším lidským orgánem. Sestává z milionů kožních buněk a každých 28 dní se obnoví. A to už je významný biologický proces, který bychom měli podpořit, významně nám s tím pomáhá právě pravidelná péče o pleť. 

Co je vlastně režim péče o pleť?
Dr. Cristi Gomez: Součástí režimu péče o pleť jsou obvykle přípravek na čištění pleti, cílená řešení, například séra, a hydratační přípravek. Čištění a hydratace představují nejdůležitější kroky, další péči o pleť si můžete sama upravit podle vlastních potřeb – využít například péči proti stárnutí, na sjednocení tónu pleti, péči pro pleť s akné apod. Nejlépe se o svou pleť postaráme, pokud jí věnujeme pozornost pravidelně ráno i večer.
 
Obrázek s různými výrobky péče o pleť a o tělo s ochranným faktorem SPF značky Mary Kay na růžovém a žlutém pozadí se slunečními brýlemi

Nelíbí se mi, když musím při péči o pleť dělat spoustu věcí. Jaká je minimální nezbytná péče, kterou bych měla pleti dopřát?

David Gan: Pleť je přinejmenším nutné vždy ráno a večer vyčistit a hydratovat. Také používejte ochranu proti slunci, snížíte tak riziko vzniku rakoviny kůže. Některé hydratační přípravky už obsahují ochranný faktor proti slunečnímu záření, nepotřebujete tedy další krok. 

Musím používat ochranu proti slunci, i když nejsem na pláži?
David Gan: Ano! Je důležité, abychom pokožku chránili před sluncem každý den, i když je pod mrakem. Kromě toho, že se nespálíte na slunci, tato ochrana také snižuje riziko vzniku rakoviny kůže a pomáhá předcházet vzniku časných známek stárnutí pleti. Vaše budoucí já vám poděkuje! Širokospektrá ochrana proti slunci vaši pleť ochrání před paprsky UVA i UVB, což je důležité, paprsky UVA totiž pokožku poškozují, i když ji nespálí.
VÍTE, ŽE ...

Ochranný faktor (SPF) odkazuje na schopnost výrobku zablokovat záření UVB přicházející od Slunce? Pokud používáte výrobek s vysokým SPF, můžete se na slunci pohybovat delší dobu, aniž byste se spálili, než když použijete produkt s nižším SPF.

Potřebuji péči o pleť, i když mě péče proti stárnutí tolik nezajímá?

David Gan: Péče o pleť nám poskytuje mnohem více než jen účinek proti stárnutí. Pomáhá nám dlouhodobě pečovat o zdraví pleti, předcházet akné a umí naši tvář rozzářit.

Proč musím svou pleť čistit? A co se stane, když ji čistit nebudu? 
Dr. Cristi Gomez: Mytím odstraňujeme z obličeje make-up, špínu, kožní maz a nečistoty, které mohou ucpávat póry a vést ke vzniku akné. Pleť tak navíc připravíme na aplikaci noční péče. Když spíme, má neodstraněný make-up navíc tendenci pronikat do jemných linek a záhybů pleti. Když make-up večer odstraníme budeme ráno vypadat svěžeji.

TIPY PRO PÉČI O PLEŤ: TEPLOTA VODY

Při mytí obličeje nepoužívejte příliš teplou vodu, může totiž pleť vysušit nebo podráždit. Naši odborníci doporučují raději vlažnou vodu

Co když se nelíčím, musím stále používat péči o pleť?

Dr. Cristi Gomez: Ano! Pokud se nelíčíte, chcete jistě dávat na odiv krásnou a zdravou pleť. Režim péče o pleť tedy prospěje i vašemu „looku“ bez líčení. 

Musím si večer mýt obličej, i když se nelíčím?
Dr. Cristi Gomez: Rozhodně ano! Je důležité, abyste ráno i večer pleť čistila a nedala tak prostor nečistotám, které mohou způsobovat akné. 

Potřebuji péči o pleť, i když má pleť vypadá bezvadně?
Dr. Cristi Gomez: Ano. Na pleť působí řada faktorů, které mají stresující účinky, jež se sčítají, a ovlivňují, jak bude pleť vypadat v budoucnu. Pravidelnou péčí své pleti pomůžeme, aby i nadále vypadala skvěle.

TIPY PRO PÉČI O PLEŤ: CITLIVÁ PLEŤ

Pokud máte citlivou pleť, hledejte produkty péče o pleť označené nápisem „vhodné pro citlivou pokožku.“ Pokud v popisu u produktu značky Mary Kay® uvádíme toto tvrzení, dáváme vám vědět, že jsme v klinických testech ve spolupráci s odborníky-dermatology ověřili, že jsou tyto výrobky vhodné pro citlivou pleť.

Proč je tolik důležitá hydratace pleti? Co se stane, pokud ji nebudu hydratovat?

David Gan: Pleť se přirozeně mastí, čímž se i hydratuje, když pleť vyčistíme, je důležité jí hydrataci navrátit. Nádherně vyčištěná ale nehydratovaná pleť nemusí být přesně tím, co chceme. A podle stavu naší pleti může vynechání hydratace způsobit buď vyšší tvorbu kožního mazu nebo pleť vysušit. Pokud máte mastnou pleť, potřebujete hydratační přípravek vhodný pro váš typ pleti. Dobrou volbou pro vás pak může být hydratační přípravek s nemastným složením.
 
Existují nějaké obecné tipy nebo rady pro někoho, kdo si na režim péče o pleť zatím zvyká?
Dr. Cristi Gomez: Začněte čistěním a hydratačním přípravkem, další produkty péče o pleť přidávejte tak, jak vám to bude příjemné. Vaše pleť tak bude mít čas, aby si na nové přípravky zvykla, a to je důležité, pokud poprvé zkoušíte produkt, který jí má dodat něco navíc, například peeling.
„Také si každodenní péči nekomplikujte. Já si kupuji dvě balení čisticího přípravku na obličej, jeden mám ve sprše a používám jej vždy ráno, druhý stojí u umyvadla, ten používám večer. Čištění obličeje je tak mnohem pohodlnější a nemůžu se na nic vymlouvat.
 
TIPY PRO PÉČI O PLEŤ: EXFOLIACE

Exfoliace neboli peeling odkazuje na proces obnovování kůže odstraněním odumřelých kožních buněk. Pokud používáte peelingové produkty, vaše pleť vypadá rozzářenější a lépe se do ní vstřebávají i pečující produkty. Peeling používejte dvakrát týdně, použít můžete mechanický nebo chemický peeling, zlepší se díky němu textura pleti a vaše pleť bude vypadat mladší.

David Gan: Nezáleží na tom, jaký máte typ pleti, kolik je vám let, jaký je váš životní styl a potřeby, pravidelný režim péče o pleť je pro zachování zdravé pleti velmi důležitý a vaše nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay vám pomůže vybrat správnou péči, ať již dáváte přednost rychlému ošetření nebo cílíte na specifické účinky.

Začněte s pravidelnou péči o svou pleť!
Hýčkejte svou pleť čisticími a hydratačními přípravky, díky kterým z ní budete mít vždy nádherný pocit bez ohledu na to, zda jí chcete dopřát péči proti stárnutí, řešit problémy s akné, potřebujete pro svůj typ pleti speciální péči, nebo zda upřednostňujete jen jednoduchou péči. Podívejte se na naše cílená řešení a vylaďte svou domácí péči o pleť!

Mohlo by se vám hodit: