Možná jste procházeli sociální sítě a spatřili vizážistku, jak vytváří svou verzi vzhledu cut crease, nebo jste si vzpomněli na ikony tohoto vzhledu z 60. let, jako byla Twiggy nebo Donyale Luna. Bez ohledu na to, kde jste tento vzhled viděli, zvládnutí této techniky se vám může hodit pro každodenní líčení i pro speciální večerní příležitosti.

Přinášíme podrobný návod, jak vytvořit cut crease ve dvou stylech: jemnější cut crease pro každý den a výrazný glam vzhled pro speciální události.  

Co je to vlastně „cut crease“? 

Tato technika používá dva kontrastní odstíny očních stínů anebo oční linky k vytvoření ostré kontury v záhybu očního víčka. Ta přidá očím hloubku a další konturou na okraji víčka se dosáhne širšího a dramatičtějšího pohledu. 

Pro jaké tvary očí se toto líčení nejlépe hodí?

Toto líčení lze použít k vylepšení očí jakéhokoliv tvaru! Pokud však máte menší nebo zapadlé oči, může pro vás být cut crease extra prospěšný, protože vytváří iluzi hloubky a širších očí. 


JAK IDENTIFIKOVAT OČNÍ ZÁHYB:

pink_ruler

cut crease 11.
Podívejte se do zrcadla v úrovni očí.

cut creas step 22.
Najděte rýhu, která se nachází mezi horním očním víčkem a pod nadočnicovým obloukem.

cut creas step 33.
Tak snadné to je! Toto je linie, podle které se budete orientovat v jednotlivých krocích při vytváření vzhledu. 

cut crease pomucky

CO BUDETE POTŘEBOVAT: 

Fixační krém na oční make-up:
Rozhodněte se pro Fixační krém na oční make-up nebo korektor Korektor Perfecting Concealer.

Oční stíny:
Jeden světlý a jeden tmavý odstín podle tónu vaší pleti z řady Mary Kay® Chromafusion Očních stínů.
(Vhodné odstíny podle tónu pleti jsou uvedeny níže)

Pomůcky: 
Štětec na stínování očí
Štětec na oční stíny
Štětec na krémové líčení

Volitelné:
Použijte světlejší nebo tmavší odstín podkladu nebo korektoru. 
Chcete-li nahradit oční stíny pro tento vzhled, doporučujeme Korektor Perfecting Concealer nebo TimeWise® Matnou podkladovou bázi 3D.
cut crease 1

VZHLED:
Cut Crease na každý den

rozdelovac_pink

1. PŘIPRAVTE OČI

Použijte Fixační krém na oční make-up nebo korektor Korektor Perfecting Concealer ve světlejším odstínu, než je tón vaší pleti, abyste si oči připravili před vytvořením vzhledu. Použití fixačního krému pomůže, aby oční stíny lépe přilnuly na víčko a zůstaly na svém místě. 

2. IDENTIFIKUJTE & DEFINUJTE 
Identifikujte záhyb očního víčka a poté naneste střední barvu z Mary Kay® Chromafusion Očních stínů do záhybu očního víčka, abyste vytvořili základní linii záhybu. Pro přesnou aplikaci použijte Štětec na stínování očí.
• Slonovinová: Hazelnut nebo Cashmere Haze
• Béžová: Mahogany nebo Shadow
• Bronzová: Espresso nebo Onyx

3. VYTVOŘTE KONTRAST 
Naneste světlejší odstín z Mary Kay® Chromafusion Očních stínů nebo Korektor Perfecting Concealer světlejší než váš odstín pleti na oční víčko až k linii jeho záhybu. 
Pro přesnou aplikaci použijte Štětec na krémové líčení.
Slonovinová: Dusty RoseSoft Heather nebo Biscotti
Béžová: Hazelnut nebo Mahogany
Bronzová: Sweet Plum nebo Espresso

4. VYTVOŘTE STÍNOVÁNÍ 
Pro nenápadný každodenní cut crease lehce rozmažte linii záhybu smícháním obou odstínů pomocí Štětce na stínování očí

5. PŘIDEJTE OČNÍ LINKY A ŘASY 
Naneste oční linky na horní linii řas. Použijte Voděodolné tekuté oční linky v barvě Intense Black pro přesné nanášení. Doporučujeme Lash Love™ Prodlužující řasenku nebo Lash Love Fanorama™ Řasenku, aby řasy získaly prodloužený vzhled.
full glam

Cut Crease pro mimořádné události

rozdelovac_pink

1. PŘIPRAVTE OČI

Použijte Fixační krém na oční make-up, abyste si oči připravili před vytvořením vzhledu. Doporučujeme přidat vrstvu Hedvábného pudru, abyste stanovili základní barvu, než přejdete na další kroky.

2. IDENTIFIKUJTE & DEFINUJTE 
Identifikujte záhyb očního víčka a poté naneste střední odstín očních stínů do záhybu očního víčka a nahoru, abyste vytvořili základní linii záhybu. Pro přesnou aplikaci použijte Štětec na záhyby očí.
Slonovinová: Cashmere Haze 
Béžová: Mahogany
Bronzová: Espresso

3. ZVÝRAZNĚTE „HRANICI“
Nad linii záhybu navrstvěte tmavší oční stíny nebo oční linky, abyste podtrhli linii záhybu.
• Slonovinová: Hazelnut
• Béžová: Shadow
• Bronzová: Onyx

4. VYTVOŘTE KONTRAST 
Naneste světlejší odstín očních stínů nebo korektor světlejší než váš odstín pleti na oční víčko až k linii jeho záhybu. Pro přesnou aplikaci použijte Štětec na krémové líčení.
• Slonovinová: Dusty Rose, Soft Heather nebo Biscotti 
• Béžová: Hazelnut 
• Bronzová: Sweet Plum 

5. PŘIDEJTE OČNÍ LINKY A ŘASY 
Naneste oční linky na horní linii řas a zahněte ji směrem nahoru, abyste vytvořili prodloužený okřídlený vzhled. Použijte Voděodolné oční linky v barvě Intense Black pro přesnou aplikaci. Doporučujeme buďto Lash Love™ Prodlužující řasenku nebo Lash Love™ Fanorama řasenku, aby řasy získaly prodloužený vzhled.

Cut Crease colours

Tip: Přidejte trochu barvy! 

Přidejte barevnost do vašeho cut crease a použijte jakoukoliv tmavší barvu na linii záhybu a doplňte ji jakýmkoliv světlejším matným nebo třpytivým odstínem na očním víčku.

Jak líčení upravit pro zapadlé nebo malé oči
rozdelovac_pink

Abychom dosáhli tohoto vzhledu i na zapadlých nebo malých očích, vytvořte „falešný“ záhyb nad přirozeným záhybem, abychom vytvořili iluzi větších očí se zvednutými víčky. Falešná rýha na zapadlých očích se nachází mezi horním očním víčkem a pod nadočnicovým obloukem. Doporučujeme použít světlejší odstín korektoru anebo barevný oční stín na střed očního víčka až k linii ohybu pro dosažení většího rozměru. 


Dají se použít podkladové nebo korekční produkty k dosažení cut crease?
rozdelovac_pink
 
Ano! Je možné použít podkladové báze a korektory pro dosažení jednoduchého cut crease. Použijte světlejší a tmavší odstín, než je tón pleti; dáte tak svým očním víčkům hloubku a rozměr. 


Vaše odbornice na cut crease 
rozdelovac_pink
Spojte se s nezávislou kosmetickou poradkyní a získejte personalizovaná doporučení, jak s jistotou vytvořit líčení cut crease! Produkty a pomůcky pro vytvoření vzhledu cut crease: