Společnost Mary Kay se v rámci svého globálního programu Růžová mění životy dlouhodobě věnuje aktivitám spojeným se společenskou odpovědností. Od založení pobočky Mary Kay v České a Slovenské republice jsme spolupracovali s několika charitativními organizacemi a dlouhodobě podporujeme i vybrané Azylové domy v obou zemích. V minulosti jsme podporovali Fond Ohrožených dětí v Česku či Orin Panacea na Slovensku.


heart


Od roku 2022 je naším společným charitativním partnerem Nadační fond Be Charity. Fond založila známá česká spisovatelka, novinářka a filantropka Barbara Nesvadbová v roce 2015, tehdy ještě pod názvem Bazaar Charity. Od svého založení se Nadační fond zaměřuje na podporu dlouhodobě nemocných nebo jinak znevýhodněných osob a jejich rodinných příslušníků, kteří o ně pečují. 

Během prvních setkání v roce 2019, kdy jsme jednali o spolupráci, padalo mnoho nápadů, kde by se společné aktivity mohly protnout. Nakonec jsme se rozhodli realizovat dětské koutky v nemocnicích, na lůžkových odděleních, kde děti tráví během rekonvalescence i několik měsíců a potřebují prostor, kde by si mohly hrát nebo se učit. 

První dětský koutek se zrealizoval ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. 
Jedná se o pilotní projekt, který plánujeme postupně rozšiřovat o další nemocnice. 

DK1

DK2

DK3

heart

V rámci spolupráce s Be Charity a realizace dětských koutků jsme od roku 2022 začali přispívat i na speciální neurorehabilitace dětí.
Aktuálně desetileté Nikolce z Česka a od roku 2023 i dvouletému Tomáškovi ze Slovenska.

Obě děti podporujeme skrze prodej charitativních produktů. Pro letošní rok je to unikátní Štětec na podkladovou bázi ve tvaru srdce, jehož zakoupením přispějete částkou ve výši 25 Kč právě Nadačnímu fondu Be Charity.

NikolkaTomasek


heart

MaryKayBeCharity

„Velmi mě těší, že jako společnost můžeme měnit svět k lepšímu a pomáhat těm, kteří to potřebují. Na této nádherné částce se navíc podílely i naše nezávislé kosmetické poradkyně, ať už díky prodeji CSR produktů nebo zakoupením vstupenek na konference, ze kterých část putuje na charitativní účely."

Edita Szabóová, generální ředitelka Mary Kay pro ČR/SR

„Vnímám každou jednu nezávislou kosmetickou poradkyni Mary Kay, či kupující, jako vzdálené kmotřičky našich handicapovaných dětí. A jsem jim za jejich velkorysost z celého srdce nesmírně vděčná."

Barbara Nesvadbová, ředitelka a zakladatelka Nadačního fondu Be Charity