Povadlá pleť a ztráta pevnosti pleti na tváři a krku patří mezi nejobvyklejší – a nevyhnutelné – viditelné známky stárnutí. Přestože je stárnutí darem, rozumíme vaší touze po zachování pleti v co nejlepším možném stavu. Přečtěte si, co si myslí naši vědci o tom, jak pečovat o pleť obličeje, pokud ji chcete zpevnit a zlepšit její tonus.

Co způsobuje povadlou pokožku a ztrátu její pevnosti na tváři a krku?

Než budeme hovořit o tom, co způsobuje povolování kůže, je důležité nejprve pochopit, čemu vděčíme za vyplněnou a mladistvě vypadající pokožku, po které všichni toužíme. Jsou to kolagen a elastin. Jak ale stárneme, v našich tělech se tvoří méně kolagenu a snižuje se pružnost vláken, která pleť zpevňují. Výzkumy ukazují, že se po dvacátém roce věku tvorba kolagenu každý rok snižuje o jedno procento. V okamžiku nástupu menopauzy pokožka již ztratila přibližně 30 % svého kolagenu a poté každý rok přichází o další dvě procenta. Biologické hodiny nastavené v našich tělech a poškození způsobovaná vlivy životního prostředí, kterým jsme den co den vystavováni, tak pokožku našeho těla i obličeje připravují o kolagen i elastin, což vede k povadlému a uvolněnému vzhledu pokožky ve srovnání s tím, jak vypadala v mládí.

Přispívají k předčasnému uvolňování pokožky a ztrátě její pevnosti na obličeji a krku kromě nevyhnutelného stárnutí i jiné příčiny?

Zdraví a vzhled naší pleti významně ovlivňuje životní prostředí a životní styl, který vyznáváme. K poškozování kolagenu a pružnosti pokožky, což jsou příčiny vzniku známek předčasného stárnutí pleti, může přispívat vystavení pleti paprskům UVA (způsobují stárnutí pleti) a UVB (jsou příčinou spálení od slunce), kouření, špatné stravovací návyky a nedostatek spánku.

Co mohu udělat, abych svou pleť ochránila před předčasným stárnutím a ztrátou pevnosti?

Pokud jde o zpomalení procesu stárnutí, základem je prevence. Začněte pravidelným každodenním režimem péče o pleť, jehož součástí je používání jemného přípravku na čištění obličeje, hydratačního přípravku a sluneční ochrany s ochranným faktorem SPF 30 nebo vyšším. Poté přidejte produkty, které cílí konkrétně na obnovu povrchu pokožky. Exfoliace pleti s využitím alfa-hydroxy kyselin (AHA), např. kyseliny glykolové a kyseliny mléčné, prováděná dvakrát až třikrát do týdne odstraní odumřelé kožní buňky a povzbudí nové kožní buňky na cestě na povrch pokožky.
 
Tip od profesionálů: Bez ohledu na roční období nebo počasí vždy pamatujte na použití ochrany proti slunci! Je tím nejdůležitějším produktem, který můžete použít pro předcházení viditelným známkám stárnutí.
 

VĚDCI DOPORUČOVANÁ ŘEŠENÍ PRO ZPEVNĚNÍ PLETI

Pokud chcete zpevnit pleť obličeje a krku a dodat jí pevnost, doporučujeme, abyste sáhla po určitých přísadách a produktech, jejichž začlenění do každodenního režimu péče o pleť byste měla zvážit.

Bavíme-li se o stárnutí s grácií, jsou zlatým standardem retinoidy (vitamin A). Produkty obsahující kyselinu retinovou nebo retinol stimulují tvorbu kolagenu a urychlují obnovu kožních buněk. Tento proces vede ke zpevnění a vyhlazení pleti a lepšímu sjednocení jejího tónu.
Další nezbytnou látkou, kterou je třeba zahrnout do ranního režimu péče o pleť, je vitamin C. Podporuje tvorbu kolagenu v pokožce, chrání proti poškození vlivem působení životního prostředí a zesvětluje nechtěné pigmentové skvrny.

Pokud chcete pleti dodat objem a hydratovat ji, hledejte přísady, jako jsou peptidy a kyselina hyaluronová, díky kterým pleť vypadá vyplněná, vyhlazená a hydratovaná.

Více informací o těchto vysoce účinných přísadách i naše doporučení, jaké produkty vybrat pro vypnutí pleti, najdete dále.

RETINOL
(vitamin A)

Má antioxidační vlastnosti a podporuje tvorbu a obnovu kožních buněk. Také povzbuzuje přirozený kolagen a elastin, pomáhá redukovat viditelnost jemných linek a vrásek a pomáhá dodat pleti tonus, vypíná ji a zpevňuje.

Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum

TimeWise Repair™ Volu-Firm™ Noční krém s retinolem

 

VITAMIN C
(kyselina askorbová)

Vitamin C je látka působící proti stárnutí obsahující vysoký podíl antioxidantů. Vitamin C pleť rozjasňuje a pomáhá ji rozzářit, sjednotit její tón, povzbuzuje tvorbu přirozeného kolagenu a elastinu a může přispívat ke zmírňování viditelnosti jemných linek a vrásek.

TimeWise® Regenerační sérum C + E

Mary Kay Clinical Solutions® Supersérum proti vráskám

 

PEPTIDY
Peptidy jsou známé svými antioxidačními účinky. Různé druhy peptidů mohou pomoci vylepšit stav povadlé pleti i vrásky, přispívají k mladistvějšímu vzhledu pleti a podporují přirozenou tvorbu kolagenu a elastinu.

TimeWise® Zázračná sada 3D™ 

TimeWise Repair™ Volu-Firm™ Péče o pleť

KYSELINA HYALURONOVÁ (hyaluronát sodný)
Kyselina hyaluronová je známou hydratační přísadou, pleť vyplňuje a váže v ní vodu, je tak zajištěna hydratace a objem suché pleti.

TimeWise Repair™ Volu-Fill™ Krém na vyplnění hlubokých vrásek

Mary Kay Clinical Solutions® Hydratační supersérum

 

ALFA HYDROXY KYSELINY (AHA)
Alfa hydroxy kyseliny představují skupinu látek přispívajících k exfoliaci. Tyto látky nezbytné pro základní péči o pleť zajišťují chemický peeling, který pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky.

TimeWise Repair™ Revealing Radiance™ Peeling na obličej

SPF (také označovaný jako ochrana proti slunci)
 SPF, neboli-ochrana proti slunci, představuje nedílnou součást kosmetických produktů, chrání před předčasným stárnutím a poškozením pleti slunečním zářením. Širokospektrá ochrana proti slunci pleť chrání před škodlivým UVA a UVB zářením. 

TimeWise® Age Minimize 3D® Denní krém s SPF 30

TimeWise Repair™ Volu-Firm™ Denní krém s SPF 30

Začněte se zpevňováním a tonizováním pleti ještě dnes


Najděte si perfektní péči pro svou pleť s pomocí své vlastní nezávislé kosmetické poradkyně Mary Kay! Jakožto vaše osobní poradkyně pro péči o pleť vám může v rámci individuálních konzultací – online nebo osobních – dopomoci ke zdravě vypadající pleti

Molly McGonigal je autorka milující aliterace a pěkné šaty. Má smíšenou až mastnou pleť a svou oblíbenou dávku vitaminu C získává z TimeWise® Regeneračního séra C + E.